Thereau are ghips

BUCUREŞTI – Atacantul francez al Stelei, Cyrill Thereau, a suferit o fractura la degetul mic al piciorul stang dupa duelul aerian cu Jula din prima repriza, iar varful are piciorul in ghips si va fi indisponibil cel putin 10 zile.

Thereau, care a fost schimbat in minutul 26 cu Victoras Iacob, a fost transportat la spital, iar spre finalul meciului a revenit la stadion si a urmarit ultimele minute ale confruntarii CFR Cluj-Steaua, scor 1-2.

Atacantul francez isi revenise dupa accidentarea din derby-ul cu Rapid, cand a suferit o fisura la degentul mic al piciorului stang, iar la partida cu Dinamo a jucat cu o gheata speciala.

Steaua a invins pe CFR Cluj, scor 2-1, intr-un meci din etapa a 28-a a Ligii I, iar ros-albastrii au acumulat 53 de puncte si s-au apropiat la 3 puncte de ardeleni, care se afla in continuare pe locul 2. In meciul tur cu CFR, Steaua s-a impus cu 4-2.