TOP CS UNIVERSITAR 2009

Clasamentul celor mai buni sportivi ai CS Universitar Oradea în sezonul 2009 se prezintă astfel:

1. Cornelia Deiac şi Andrada Anton
Cornelia Deiac (atletism, săritura în lungime, antrenori Mariana şi Virgil Preda)
Locul I la CN de tineret în aer liber, cu 6,44 m; locul I la CN de senioare în sală, cu 6,56 m; locul I la CN de tineret în aer liber, cu 6,56 m; locul III la CN de senioare în aer liber, cu 6,44 m; locul V la CE de tineret (Lituania); locul XIV la CE de senioare în sală (Italia), cu 6,24 m; componentă a loturilor naţionale de tineret şi senioare.
2.Andrada Anton (gimnastică ritmică, antrenoare Anca Sabău)
Locul I la CN de junioare şi senioare, la individual compus; locurile I la CN de junioare şi senioare, la coardă şi minge; locul I la individual compus la Cupa României, senioare; locurile II la CN de junioare şi senioare, la cerc şi panglică; locul VI la individual compus la Cupa „Irina Deleanu”, senioare; locul 8 la concursul internaţional din Slovenia la individual compus senioare; locul 48 la individual compus la CE de senioare (Azerbaidjan); locul 34 la Cupa Mondială (Ucraina), la individual compus senioare; lcul 83 la CM (Japonia) la individual compus senioare; componentă a lotului naţional de senioare.
3. Antonia Miclău (tir sportiv, antrenori Vasile Leţ, Adriana Floruţa)
Locul I la CN de junioare I, la puşcă 3×20 f, cu 653,3 puncte; locul I la Cupa României junioare I, la puşcă 3×20 f, cu 649,1 p; locul I la Cupa României junioare I, la 40 f ac, cu 483,4 p; locul II la CN de senioare, la puşcă 40 f ac, cu 494,6 p; locul II la Cupa României junioare I, la puşcă 60 f culcat, cu 576 p; locul II la CN de junioare I, la puşcă 3×20 f, cu 654,4 p; locul III la CN de junioare I, la puşcă 40 f ac, cu 481,2 p; locul VI la CN de senioare, la puşcă 60 f culcat, cu 576 p; locul VI la CN de junioare I, la puşcă 60 f culcat, cu 570 p; locul I cu echipa CSU la CN de junioare I, la puşcă 40 f ac, cu 1150 p; locul I cu echipa CSU la CN de junioare I, la puşcă 3×20 f ac; locul II cu echipa CSU la CN de junioare I, la puşcă 60 f culcat; locul III cu echipa CSU la CN de senioare, la puşcă 40 f ac, cu 1110 p; locul III cu echipa CSU la CN de senioare, la puşcă 60 f culcat; componentă a loturilor naţionale de junioare I şi senioare.
4. Francesca Pop (tir sportiv, antrenori Vasile Leţ, Adriana Floruţa)
Locul I la CN de junioare I, la pistol sport, cu 754,8 p; locul I la CN de junioare II, la pistol 40 f ac, cu 377 p; locul II la Cupa României junioare I, la pistol sport, cu 751,6 p; locul III la Cupa României junioare I, la pistol 40 f ac, cu 455,4 p; locul III la CN de junioare II, la pistol sport, cu 559 p; locul IV la CN de senioare, la pistol sport, cu 739,3 p; locul IV la CN de junioare I, la pistol 40 f ac, cu 441,1 p; locul III cu echipa României la concursul internaţional din Germania, la pistol 40 f ac, cu 1094 p; locul III  cu echipa României la concursul internaţional din Germania, la pistol sport 25 m, cu 1644 p; locul IV cu echipa României la CE de junioare (Croaţia), la pistol sport 25 m, cu 1653 p; componentă a loturilor naţionale de junioare şi senioare.
5. Alexandra Keri (tir sportiv, antrenori Vasile Leţ, Adriana Floruţa)
Locul I la Cupa României senioare, la puşcă 3×20 f, cu 665,5 p; locul I la Cupa României senioare, la puşcă 40 f ac, cu 484,2 p; locul II la Cupa României senioare, la puşcă 60 f culcat, cu 577 p; locul III la CN de senioare, la puşcă 3×20 f, cu 652,3 p; locul V la CN de senioare, la puşcă 40 f ac, cu 481,6 p; locul X la CN de senioare, la puşcă 60 f culcat, cu 571 p; locul I cu echipa CSU la CN de senioare, la puşcă 40 f ac, cu 1145 p; locul I cu echipa CSU la CN de senioare, la puşcă 3×20 f; locul II cu echipa CSU la CN de senioare, la puşcă 60 f culcat; componentă a lotului naţional de senioare.
6. Halai Erika şi Andrea Ispán
Halai Erika (atletism, săritura în lungime, antrenori Mariana şi Virgil Preda)
Locul III la CN de tineret, cu 6,37 m; locul IV la 100 m plat, la CN de tineret şi senioare; locul V la CN de senioare, cu 6,37 m; locul IX la CE de tineret (Lituania); componentă a loturilor naţionale de tineret şi senioare.
Andrea Ispán (atletism, săritura în înălţime, antrenori Mariana şi Virgil Preda)
Locul II la CN de senioare în aer liber; locul III la CN de senioare în sală, cu 1,80 m; locul IV la Cupa Europei senioare (Norvegia), cu 1,86 m.
8. Lorena Pop şi Andrei Sasca
Lorena Pop (tir sportiv, antrenori Vasile Leţ, Adriana Floruţa)
Locul I la CN de junioare I, la puşcă 40 f ac, cu 497,6 p (nou record naţional); locul I cu echipa CSU la CN de junioare I, la puşcă 40 f ac, cu 1150 p; locul II la concursul internaţional din Germania, la puşcă 40 f ac; locul II la Cupa României junioare I, la puşcă 3×20 f, cu 641,1 p; locul III la CN de junioare I, la puşcă 60 f culcat, cu 582 p; locul III la Cupa României junioare I, la puşcă 40 f ac, cu 477, 5 p; locul IV la CN de senioare, la puşcă 40 f ac, cu 483,6 p; locul IV la CN de junioare I, la puşcă 3×20 f ac, cu 647,7 p; locul IV la CN de junioare I, la puşcă 60 f culcat, cu 575 p; locul IV la Cupa României junioare I, la puşcă 60 f culcat, cu 567 p; locul I cu echipa CSU la CN de senioare, la puşcă 40 f ac, cu 1145 p; locurile II şi III cu echipa CSU la puşcă 60 f culcat; locurile I şi II cu echipa CSU la CN de junioare I, la puşcă 3×20 f; componentă a loturilor naţionale de junioare şi senioare.
9.Andrei Sasca (atletism, săritura în lungime, antrenori Mariana şi Virgil Preda)
Locul I la CN de tineret, cu 7,24 m; locul IV la CN de seniori.
10. Mihaela Marişcaş (fitness)
Locul II la CN de senioare; locul IV la Openul internaţional „Cupa Libertăţii” (Timişoara); locul III la Cupa Libertăţii Lugoj.



0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici !