TOPUL CELOR MAI BUNI SPORTIVI AI CS CRIŞUL ÎN ANUL 2009

Clasamentul se prezintă astfel:1. Bianca Lazăr Fazecaş (atletism, aruncarea ciocanului, antrenoare Livia Méhes)Locul III la CM de juniori II, cu 56,41 m; locul III la Festivalul Olimpic al Tineretului European juniori II, cu 56,97 m; locul I la CN de junioare II în sală, cu 53,06 m; locul I la CN de junioare II în […]

Clasamentul se prezintă astfel:
1. Bianca Lazăr Fazecaş (atletism, aruncarea ciocanului, antrenoare Livia Méhes)
Locul III la CM de juniori II, cu 56,41 m; locul III la Festivalul Olimpic al Tineretului European juniori II, cu 56,97 m; locul I la CN de junioare II în sală, cu 53,06 m; locul I la CN de junioare II în aer liber, cu 55,50 m; locul II la CN de junioare I în sală, cu 54,50 m; locul III la CN de tineret în sală, cu 54,50 m; locul III la CN de tineret în aer liber, cu 57,09 m; locul III la CN de junioare II, în proba de greutate, cu 10,70 m.
2. Ioana Matei (judo, categoria 48 kg, antrenori Emil Morar, Olimpia Ianc)
Locul III la CE Under 20 de ani; locul I la Campionatele Balcanice de juniori; locul II la CN de juniori.
3. Alexandru Méhes (atletism, aruncarea ciocanului, antrenoare Livia Méhes)
Locul II la Campionatele Balcanice de juniori, cu 61,25 m; locul I la CN de juniori I în sală, cu 61,47 m; locul I la CN de juniori în aer liber, cu 60,18 m; locul III la CN de tineret în sală, cu 55 m; locul III la CN de tineret în aer liber, cu 53,77 m.
4. Denisa Morar (judo, categoria +78 kg, antrenori Emil Morar, Olimpia Ianc)
Locul III la Campionatele Balcanice de seniori, locul I la CN de senioare
5. Barna Ruth (judo, categoria 36 kg, antrenoare Olimpia Ianc)
Locul I la Campionatele Balcanice Under 15 ani, locul I la CN de junioare Under 15 ani.
6. Olimpia Ianc (judo, categoria 48 kg, antrenor Emil Morar)
Locul I la CN de senioare.
7. Raluca Mihu (judo, categoria +78 kg, antrenori Emil Morar, Olimpia Ianc)
Locul III la CN de senioare, locul I la CN de tineret
8. Adrian Pop (atletism, aruncarea ciocanului, antrenoare Livia Méhes)
Locul II la CN de tineret în sală, cu 60,18 m; locul II la CN de tineret în aer liber, cu 65,40 m; locul III la CN de seniori în sală, cu 60,18 m; locul III la CN de seniori în aer liber, cu 65,40 m. Are dublă legitimare la CSM Oradea şi CS Crişul Oradea.
9. Arnold Gale (karate modern, antrenoare Mezei Tünde)
Locul I la CN de tineret, proba de kumite, categoria +80 kg.
10. George Dume (fotbal-tenis, antrenor Gheorghe Grădinaru)
Locul I la CE de juniori, proba de dublu; locul I la CN cu echipa de dublu juniori.



0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici !