Tottenham – Dinamo 3-1

3Comentarii
ANGLIA – Deja calificaţi, dar în luptă pentru primul loc, dinamoviştii au fost luaţi tare încă din primul minut de englezii de la Tottenham. În minutul 16, Gaev, aflat la ultimul joc pentru Dinamo, a făcut gafa serii.

În luna cadourilor, bulgarul Berbatov a primit în dar de la bielorus o minge pe care a trimis-o în poartă fără să mai stea pe gânduri. În minutul 39, englezii le-au arătat dinamoviştilor că le pot da gol doar din două pase.

Robinson a degajat pentru Defoe, care a dus scorul la 2-0. Lecţia de fotbal a continuat şi după pauză când, în urma unui contraatac fulger, Tottenham şi-a mărit avantajul după reuşita lui Defoe.

În minutul 69, Gaev a rămas spectator la faza în care Assou-Ekotto a trimis în bară din lovitură liberă. În prelungiri, Mendi, aflat la primul gol pentru Dinamo, l-a învins pe Robinson şi a stabilit scorul final, 3-1 pentru Tottenham.