Tricolorul Alparea începe cu o etapă liberă

De Teodor Biriş
Tricolorul Alparea începe cu o etapă liberă
Singura reprezentantă a fotbalului bihorean în Liga a III-a, Tricolorul Alparea a fost repartizată în Seria a V-a. Nou promovata va începe campionatul cu o etapă liberă, astfel că primul joc oficial îl va susţine în deplasare la Olimpia Satu Mare în 7 septembrie.

Primul joc acasă, pe Stadionul Iuliu Bodola, Tricolorul îl va juca în 14 septembrie cu Naţional Sebiş.

Etapa I – 31 august

Unirea Dej – Seso Câmpia Turzii

Şoimii Pâncota – Sănătatea Cluj

Plimob Sighetu Marmaţiei – FC Zalău

FC Hunedoara – Jiul Petroşani

Europa Alba Iulia – Olimpia Satu Mare

Unirea Floreşti – Naţional Sebiş

Tricolorul Alparea stă.

 

Etapa a II-a – 7 septembrie

Sănătatea Cluj – Unirea Dej

FC Zalău – Şoimii Pâncota

Jiul Petroşani – Plimob Sighetu Marmaţiei

Olimpia Satu Mare – Tricolorul Alparea

Naţional Sebiş – Europa Alba Iulia

Seso Câmpia Turzii – Unirea Floreşti

FC Hunedoara stă.

 

Etapa a III-a – 14 septembrie

Sănătatea – Seso Câmpia Turzii

Unirea Dej – FC Zalău

Şoimii Pâncota – Jiul Petroşani

FC Hunedoara – Olimpia Satu Mare

Tricolorul Alparea – Naţional Sebiş

Europa Alba Iulia – Unirea Floreşti

Plimob Sighetu Marmaţiei stă.

 

Etapa a IV-a – 21 septembrie

FC Zalău – Sănătatea

Jiul Petroşani – Unirea Dej

Olimpia Satu Mare – Plimob

Naţional Sebiş – FC Hunedoara

Unirea Floreşti – Tricolorul Alparea

Seso – Europa Alba Iulia

Şoimii Pâncota stă.

 

Etapa a V-a – 28 septembrie

FC Zalău – Seso

Sănătatea – Jiul Petroşani

Şoimii Pâncota – Olimpia Satu Mare

Plimob – Naţional Sebiş

FC Hunedoara – Unirea Floreşti

Tricolorul Alparea – Europa Alba Iulia

Unirea Dej stă.

 

Etapa a VI-a – 5 octombrie

Jiul Petroşani – FC Zalău

Olimpia Satu Mare – Unirea Dej

Naţional Sebiş – Şoimii Pâncota

Unirea Floreşti – Plimob

Europa Alba Iulia – FC Hunedoara

Seso – Tricolorul Alparea

Sănătatea stă.

 

Etapa a VII-a – 12 octombrie

Seso – Jiul Petroşani

Sănătatea – Olimpia Satu Mare

Unirea Dej – Naţional Sebiş

Şoimii Pâncota – Unirea Floreşti

Plimob – Europa Alba Iulia

FC Hunedoara – Tricolorul Alparea

FC Zalău stă.

 

Etapa a VIII-a – 19 octombrie

Olimpia Satu Mare – FC Zalău

Naţional Sebiş – Sănătatea

Unirea Floreşti – Unirea Dej

Europa Alba Iulia – Şoimii Pâncota

Tricolorul Alparea – Plimob

FC Hunedoara – Seso

Jiul Petroşani stă.

 

Etapa a IX-a – 26 octombrie

Jiul Petroşani – Olimpia Satu Mare

FC Zalău – Naţional Sebiş

Sănătatea – Unirea Floreşti

Unirea Dej – Europa Alba Iulia

Şoimii Pâncota – Tricolorul Alparea

Plimob – FC Hunedoara

Seso Câmpia Turzii stă.

 

Etapa a X-a – 2 noiembrie

Naţional Sebiş – Jiul Petroşani

Unirea Floreşti – FC Zalău

Europa Alba Iulia – Sănătatea

Tricolorul Alparea – Unirea Dej

FC Hunedoara – Şoimii Pâncota

Plimob – Seso

Olimpia Satu Mare stă.

 

Etapa a XI-a – 9 noiembrie

Seso – Olimpia Satu Mare

Jiul Petroşani – Unirea Floreşti

FC Zalău – Europa Alba Iulia

Sănătatea – Tricolorul Alparea

Unirea Dej – FC Hunedoara

Şoimii Pâncota – Plimob

Naţional Sebiş stă.

 

Etapa a XII-a – 16 noiembrie

Naţional Sebiş – Olimpia Satu Mare

Europa Alba Iulia – Jiul Petroşani

Tricolorul Alparea – FC Zalău

FC Hunedoara – Sănătatea

Plimob – Unirea Dej

Şoimii Pâncota – Seso

Unirea Floreşti stă.

 

Etapa a XIII-a – 23 noiembrie

Seso – Naţional Sebiş

Olimpia Satu Mare – Unirea Floreşti

Jiul Petroşani – Tricolorul Alparea

FC Zalău – FC Hunedoara

Sănătatea – Plimob

Unirea Dej – Şoimii Pâncota

Europa Alba Iulia stă.



0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici !