Un nou succes pentru gimnastul Bryan Wohl

Bryan Wohl şi antrenorul Dacian Reştea
Orădeanul Bryan Wohl (11 ani) continuă să se afirme şi la competiţiile la care participă în Germania, ţara unde s-a stabilit.

La sfârşitul săptămânii trecute, tânărul gimnast a participat la „Landesfinale Niedersachsen”, la care au participat cei mai buni şapte gimnaşti din landul Niedersachsen.

Bryan şi-a confirmat valoarea şi s-a clasat pe locul 1 cu punctajul de 52,850 puncte. În urma acestui rezultat, Bryan Wohl a fost selectat în grupul celor mai buni 10 gimnaşti la categoria lui de vârstă din toată Germania.

Bryan Wohl a cucerit în 2015 şase medalii de aur la Campionatele Naţionale de Gimnastică ale României pentru juniori III, nivelul I, iar anul trecut a luat argintul cu echipa la Cupa Germaniei.