Unde mergem în weekend în Oradea?

Reactualizat la:
1Comentariu
Unde mergem în weekend în Oradea?
Bihon.ro îți prezintă evenimentele care vor avea loc în Oradea în perioada 29 septembrie – 01 octombrie.

Vineri, 29 septembrie

Sărbătoarea Recoltei în Cetatea Oradea

16:00 – Scufiţa Roşie, adaptare după Charles Perrault şi Fraţii Grimm, regia Maria Mierluţ, Teatrul Arcadia Oradea – Piaţa Unirii

18:00 – NC Vouliagmeni – Sintez Kazan – LEN CHAMPIONS LEAGUE – Bazinul Olimpic „Ioan Alexandrescu”

19:00 – Cabinierul, de Ronald Harwood, regia Ovidiu Caiţa, Teatrul de Nord Satu Mare – Sala Mare a Teatrului Regina Maria

19:30 – CSM Digi Oradea – Steaua Roşie Belgrad – LEN CHAMPIONS LEAGUE – Bazinul Olimpic „Ioan Alexandrescu”

21:00 – Oleanna, de David Mamet, regia Vlad Cristache, Teatrul „Jean Bart” Tulcea – Casa de Cultură a Sindicatelor

21:00 – Campionat Krea Karting, etapa a V-a – pista Krea Karting

Sâmbătă, 30 septembrie

Sărbătoarea Recoltei în Cetatea Oradea

10:00 – Promenada Inimii – în fața Casei de Cultură a Sindicatelor 

10:00 – Târgul locurilor de muncă şi al formării profesionale” – Lotu Center 

11:00 – Luceafărul Oradea – AFC Hermannstadt – Stadionul „Iuliu Bodola”

11:00 – Filme pentru copii, proiectate gratuit: „Boss Baby – Cine-i şef acasă” – sala de evenimente ERA Park

16:00 – Lansare de carte: Teatrul: Intrigă şi iubire, de Elisabeta Pop – R&R bookstores and coffee houses

17:00 –  Premieră: Puiul şi bobocul, de Szabo Attila – Sala Arcadia

18:00 – Sintez Kazan – Steaua Roşie Belgrad – LEN CHAMPIONS LEAGUE – Bazinul Olimpic „Ioan Alexandrescu”

19:00 -Berenger, recital de Emil Boroghină, după „Ucigaş fără simbrie”, de Eugene Ionesco, regia Alina Hiristea – Sala Arcadia

19:30 – CSM Digi Oradea – NC Vouliagmeni – LEN CHAMPIONS LEAGUE – Bazinul Olimpic „Ioan Alexandrescu”

20:00 – Stand up Comedy – Poveştile lui Mocanu – Urban Place

21:00 – Cafeneaua Pirandello, scenariu dramatic de Anca Măniuţiu, după texte de Luigi Pirandello, regia Mihai Măniuţiu, Teatrul Regina Maria – Sala Mare a Teatrului

21:00 – Origini, coordonator exerciţii scenice Cătălin Grigoraş, spectacol stradal, Teatrul „Aureliu Manea” Turda – Scena mobilă amplasată în Piaţa Unirii

Duminică, 01 octombrie

Târg de păsări şi animale mici în Parcul Bălcescu

În Băile 1 Mai, „Cântă pădurea”

Sărbătoarea Recoltei în Cetatea Oradea

10:00 – Steaua Roşie Belgrad – NC Vouliagmeni – LEN CHAMPIONS LEAGUE – Bazinul Olimpic „Ioan Alexandrescu”

11:30 – CSM Digi Oradea – Sintez Kazan – Bazinul Olimpic „Ioan Alexandrescu”

12:00 – CSM Oradea – Centrul Național de Excelență Sighișoara – handbal masculin – Arena Antonio Alexe

19:00 – Ursul, de A.P. Cehov, regia Felix Alexa, Teatrul de Stat Constanţa – Sala Mare a Teatrului Regina Maria

19:00 – Baraca, de Aiat Fayez, regia Tudor Lucanu, Teatrul Regina Maria Oradea – Sala Arcadia

20:00 – Coliziuni, regia Dimeny Levente, Teatrul Szigligeti Oradea – Sala Studio Szigligeti

21:00 – Concert Filip Band – Piaţa Unirii

Am omis un eveniment? Postează un comentariu cu detaliile și îl vom adăuga în program.

Taguri: ,


1Comentariu

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici !

versiunea HTML a comentariilor