Valencia – Deportivo, suspendat

Partida Valencia – Deportivo la Coruna a fost suspendata de arbitrul de centru, dupa ce o moneda l-a lovit in ceafa pe tusier. Incidentul a avut loc dupa miezul noptii, ora Romaniei.

Valencia si Deportivo jucau in prima mansa a sferturilor de finala ale Cupei Spaniei.

Un obiect, se pare o moneda, aruncat din tribunele stadionului Mestalla l-a lovit in plin pe arbitrul asistent si i-a provocat o rana. Incidentul a avut loc in minutul 44, cand Valencia conducea cu 1-0.

Acesta a inceput sa sangereze, moment in care arbitrul de centru, Megia Davila, a oprit meciul.

Davila le-a indicat jucatorilor sa se retraga la vestiare, in ciuda protestelor acestora.

La cateva minute s-a anuntat in difuzoarele stadionului ca partida este suspendata definitiv. Publicul local a fost foarte nemultumit de maniera de arbitraj din prima repriza si a protestat continuu.

Jucatorul Valenciei, Carlos Marchena, fusese eliminat cu cartonas rosu aratat direct.