Vezi aici ce evenimente te așteaptă în primul weekend din luna octombrie

Reactualizat la:
1Comentariu
Vezi aici ce evenimente te așteaptă în primul weekend din luna octombrie
Bihon.ro îți prezintă evenimentele care vor avea loc în Oradea în perioada 30 septembrie – 2 octombrie.

Vineri, 30 septembrie

17:00 – Ich bin Ofelia, după Gertrud Fussenegger, regia Sorin Militaru, Teatrul Municipal “George Bacovia”, Bacău – Sala Arcadia

17:00 – 22:00 – Noaptea Cercetătorilor Europeni, activităţi ştiinţifice şi educative – Sala Polivalentă a Universităţii Oradea

17:00 – CS Oșohei – ASA Târgu Mureș 2 – Stadion Alparea

17:30 Mornar Split – Galatasaray Istanbul – Bazinul Olimpic Ioan Alexandrescu – primul tur preliminar al LEN Champions League

18:00 – 22:00  – Noaptea Cărțiolor Deschise – Librăria Humanitas

19:00 – A douăsprezecea noapte, de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză, Teatrul Metropolis, Bucureşti – Sala Mare a Teatrului Regina Maria

19:00 CSM Digi Oradea vs Utrecht – Bazinul Olimpic Ioan Alexandrescu – primul tur preliminar al LEN Champions League

19:00 – Cazul, de Szíjártó Tímea-Aletta, regia Sardar Tagirovsky, Teatrul Szigligeti, Oradea – Sala Studio Szigligeti

19:00 – Galben.Roşu, spectacol cu publicul pe scenă de Radu Macrinici, Teatrul Municipal, Baia Mare – Casa de Cultură a Sindicatelor

20:00 – Legenda sfântului beţiv, de Joseph Roth, regia Geirun Tino, Teatrul Pygmalion, Viena – Centrul pentru Promovarea Turismului

21:00 – În inima nopţii – Episodul Lear, scenariul de Gavriil Pinte, cu inserţii de George Banu şi Monique Borie, regia Gavriil Pinte, Teatrul Regina Maria, Oradea – Scena Mobilă – Piaţa Uniri

Sâmbătă, 1 octombrie

10:00 – 12:00 – Ziua Internațională a cafelei – ReWine

11:00 – Luceafărul Oradea – Cs Balotești – Baza Sportivă Luceafărul Sînmartin

12:00 – 18:00 – Conferință cu Anatol Basarab: Puterea vindecătoare a minții – Hotel Hilton

12:00 – 20:00 – Yard Sale – târg cu vânzări şi lucruri pentru spijinirea unui proiect misionar în India – Bookafe Bistro

14:00 – Ziua Internațională a Surzilor – în față la magazinul Crișul

14:00 Paradă moto – închiderea sezonului moto Hawks RC – parcarea Real Episcopia

17:00 – Agamemnon, după Rodrigo Garcia, regia Andrei Măjeri, Teatrul Naţional “Lucian Blaga” Cluj-Napoca – Sala Arcadia

17:00 Ultima cursă a tramvaiului de epocă – Nufărul– Gara Centrală – B-dul Decebal – P-ţa Unirii – Nufărul

17:30 Utrecht – Mornar Split – Bazinul Olimpic Ioan Alexandrescu – primul tur preliminar al LEN Champions League

19:00 – Iluzii, după Ivan Vîrîpaev, regia Bobi Pricop, Teatrul Naţional “Marin Sorescu” Craiova – Casa de Cultură a Sindicatelor (spectacol cu publicul pe scenă)

19:00 CSM Digi Oradea – Galatasaray Istanbul – Bazinul Olimpic Ioan Alexandrescu – primul tur preliminar al LEN Champions League

19:00 – Poveste de cartier, după “Domnişoara Nastasia” de George Mihail Zamfirescu, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză, Teatrul I. D. Sârbu, Petroşani – Sala Mare a Teatrului Regina Maria

20:00 – Iubeşti, plăteşti!, regia Denisa Vlad – Sala Studio Act

20:00 – Stand Up Comedy cu Adi Stancu şi Cristi Bodogal – Broadway Caffe

21:00 – Leonce şi Lena, scenariul de Mihai Măniuţiu şi Ada Milea după Georg Büchner, regia Mihai Măniuţiu, Teatrul Regina Maria, Oradea – Scena Mobilă – Piaţa Unirii

Duminică, 2 octombrie

Târg de păsări și animale mici în Parcul Nicolae Bălcescu

10:00 Galatasaray Istanbul – Utrecht – Bazinul Olimpic Ioan Alexandrescu – primul tur preliminar al LEN Champions League

11:30 CSM Digi Oradea – Mornar Split – Bazinul Olimpic Ioan Alexandrescu – primul tur preliminar al LEN Champions League

 

Am omis un eveniment? Postează un comentariu cu detaliile și îl vom adăuga în program.



1Comentariu

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase

versiunea HTML a comentariilor