Victorie pentru Dinamo

Dinamo a luat trei puncte la Constanta la capatul unui meci in care Zicu a marcat unicul gol oprindu-si mingea cu mana in careu.

Farului i-a fost anulat corect un gol in minutele de prelungire, pentru offside, dar Moti comisese hent in careu, episod neobservat de Salomir.

Farul – Dinamo a fost un meci placut, cel mai bun de pana acum din etapa 18. Angajament si ambitie, atat in teren, cat si in tribune.

Prima repriza a consemnat cate o ocazie mare de fiecare. Scorul a ramas insa 0-0, iar partea secunda a fost mult mai domoala, parand ca se duce spre un egal alb.

Hent si gol Zicu, in prelungiri

Pe fondul unei presiuni a lui Dinamo, “cainii” au deschis scorul. Centrare in careu, Zicu preia cu mana, isi aseaza bine mingea si il invinge pe Curca!

Se intampla in minutul 3 de prelungiri!

Farul, gol anulat in prelungiri

Farul a iesit la atac, iar in minutul 7 al timpului suplimentar a reusit sa trimita mingea in plasa. Numai ca Gurita fusese in off-side la sutul anterior, iar mingea a ajuns la el si i-a reactivat pozitia de afara din joc.

Gol anulat corect. Insa inainte cu cateva momente Moti atinsese aparent mingea in careu cu mana. Salomir nu a vazut nimic. Destul de greu de spus si din reluari.

Un final de meci supercontroversat. Chiar daca nu se poate spune ca Salomir a tinut sau favorizat Dinamo, greseala majora a fost facuta la golul “cainilor”, marcat dupa un hent neobservat in careu.