Vlad Rusu a reușit un hattrick cu U Cluj. Duelul s-a terminat la egalitate!

3Comentarii

Luceafărul Oradea și-a măsurat forțele cu U Cluj-Napoca, liderul Ligii a III-a, Seria 5, într-un joc de pregătire.

Duelul a fost spectaculos cu șase goluri și răsturnări de scor. Clujenii au deschis scorul în minutul 5 prin Ursu, după care și-a intrat în rol golgheterul Vlad Rusu. Atacantul Luceafărului a reușit un hattrick, marcând în minutele 10, 33 și 55 (1-3).

Cu mulți foști jucători de Liga 1 în componență, „U” a revenit în joc prin golul lui Răzvan Greu (58), iar două minute mai târziu Gabriel Giurgiu a egalat din penalty (3-3). În cele 30 de minute rămase nu s-a mai marcat iar scorul a rămas 3-3.

Antrenorul Cristian Dulca a început partida cu Gudea – Balea, Cr. Oros, Tînc, R. Trif – Bruno Rocha, Feher, D. Lukacs, V. Pop – Codoban, V. Rusu. În partea a doua au mai intrat Păcurar, Toriște, C. Roșu, Antohi, Al. Dulca și I. Ban.

Pentru U Cluj au evoluat din primul minut: Dinu – Takacs, M. Onicaş, An. Cordoş, Manu – G. Giurgiu, G. Florescu – Ursu, R. Greu, D. Goga – Ene.

În următorul joc de verificare, Luceafărul Oradea se va duela sâmbătă cu Unirea Tășnad, locul 10 în Liga 3, Seria 5.