Weekend plin de evenimente la Toamna Orădenă

Reactualizat la:
Weekend plin de evenimente la Toamna Orădenă
Bihon.ro îți prezintă evenimentele care vor avea loc în Oradea în perioada 7 octombrie – 9 octombrie.

Vineri, 7 octombrie

Gala Traficantului de Cultură Internațional – Cetatea Oradea

12:00 – Deschidere Street Food în Toamna Orădeană – Piața Unirii

12:00-18:00 – Evenimente culinare și activități pentru copii

15:00 – 22:00 –  Expoziție Instalație “Forme” – Corpul M al Cetății

15:00 – 22:00 –  Expoziție Artă Plastică – Corp L al Cetății

15:00 Workshop Culinar – Bucătărie Vegană cu Florin Chirilă – Grota Roșie

18:00 – Concert Trupa O.N.E

18:00 – Proiecții scurtmetraje – Corp M

Monoloagele vaginului, Alina Mișoc Subsol – Corp I

19:00 – Guleh, Oana Nemeș Subsol – Corp I

19:00 – Concert Trupa Jazzybit

20:00 – Concert Trupa Byron

20:00 – 21:30 – Concert Deo Gloria – Curtea Interioară Cetatea Oradea

21:00 – Concert Trupa Robin & Backstabbers

21:00 – Noi Două, Irina Maria Barbir – Corp M

Poiecție lungmetraj Corp M

22:00 – FORME, E.T.C Corp M

Sâmbătă, 8 octombrie

11:00  FC Bihor “Legenda 1902” – Inter Aştileu – terenul din Episcopia Bihor

12:00 – Deschidere Street Food în Toamna Orădeană

12:00-18:00 – Evenimente culinare și activități pentru copii

15:00 – Workshop Culinar cu Florian Chirilă – Grota Roșie

15:00 – 22:00 – Expoziție Instalație „Forme” – Corpul M al Cetății 

15:00 – 22:00 – Expoziție Artă Plastică – Corp L al Cetății

16:00 Trofeul Hercule la culturism – Hotel Padiș Băile Felix

17:00 – Vals pe picioroange

18:00 – Proiecții scurtmetraje – Corpul M al Cetății 

18:00 –  Sunete şi voci muzicale, cu tinere talente al oraşului Oradea – Catedrala Romano-Catolică din Cetatea Oradea

19:00-22:00 – „Omul din La Mancha” – Teatrul Regina Maria

19:00 – MOSC, Diana Tușa Subsol – Corp I

Concert Drum’n’bass Curtea interioară

20:00 – Concert Trupa Magneton

20:00 – MOSCOVA – PETUȘKI, Paul Sebastian Popa – Subsol Corp I

Proiecție film mut cu muzică improvizată live, And Then This-Corp M

20:00-22:00 – „Regăsindu-l pe Brâncuşi”-  concert de susţinere a campaniei naţionale de subscripţie publică în vederea achiziţionării sculpturii Cuminţenia Pământului de Constantin Brâncuşi – Casa de Cultură a Sindicatelor

21:00 – Concert Feli & Band

22:00 – Concert Carla’s Dreams

22:00 FORME, E.T.C. – Corp M

Duminică, 9 octombrie

11:00 – Mânuţe şi picioruşe – Sala Arcadia

12:00 – Deschidere Street Food în Toamna Orădeană

12:00-18:00 – Evenimente culinare și activități pentru copii

15:00 – 15:30 – Street dance

15:00 – 22:00 – Expoziție Instalație “Forme” – Corp M

15:00 – 22:00 – Expoziție Artă Plastică – Corp L

15:00 – Workshop Culinar cu Florian Chirilă – Grota Roșie

18:00 – Proiecții scurtmetraje – Corp M

18:00 – Rezonanţe, muzică şi magie de toamnă: recital de pian Thurzó Zoltán – Catedrala Romano-Catolică din Cetatea Oradea

19:00 – Floare de mină – Studio Szigligeti

19:00 – Oradea Klezmer

19:00 – Concert Country Blues, Filip Band -Curtea interioară

Proiecții de lungmetraj – Corp M

20:00 – U2 by Zen Garden

20:45 – Retragerea cu torțe

21:00 – Free jazz, And Then This – Curtea interioară

21:00 – Concert Directia 5

22:00 – Concert Holograf

22:00 – FORME, E.T.C. – Corp M

23:00 – Foc de artificii

Am omis un eveniment? Postează un comentariu cu detaliile și îl vom adăuga în program.



0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase