BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Orădeanul care l-a băgat în spital pe paznicul unui magazin, eliberat din arest și pus la muncă în folosul comunității

Orădeanul care l-a băgat în spital pe paznicul unui magazin, eliberat din arest și pus la muncă în folosul comunității

De Adrian Laboș
la 19 November 2025 11:35
1 Comentarii

Orădeanul care l-a băgat în spital pe paznicul unui magazin, eliberat din arest și pus la muncă în folosul comunității

FOTO: tvn.md
19 November 2025 11:35
Un tânăr de 21 de ani, autor al unei tâlhării comise într-un supermarket din Oradea, unde l-a lovit pe paznicul care l-a prins că a furat ciocolată, a fost condamnat la 2 ani de închisoare, cu suspendare, și obligat să presteze 100 de zile de muncă în folosul comunității.
Scris de Adrian Laboș - Un tânăr de 21 de ani, autor al unei tâlhării comise într-un supermarket din Oradea, unde l-a lovit pe paznicul care l-a prins că a furat ciocolată, a fost condamnat la 2 ani de închisoare, cu suspendare, și obligat să presteze 100 de zile de muncă în folosul comunității.

Trimite articolul

X

Prin sentința dată pe 18 noiembrie, Judecătoria Oradea l-a eliberat din arest pe Armando Toth, care se afla după gratii din 8 august, ziua în care a comis fapta.

El a fost acuzat că, înainte de orele amiezii, a furat șase ciocolate dintr-un magazin de pe Strada Seleușului și a încercat să treacă de casele de marcat fără să le achite. A fost observat de doi paznici, un bărbat de 50 de ani și altul de 63 de ani, care au vrut să-l oprească.

Tot a ripostat și i-a lovit cu pumnii, după care a fugit. Agentul de pază în vârstă de 50 de ani a fost grav rănit și a ajuns pe patul de spital, medicii recomandându-i 70 de zile de îngrijiri.

Chiar dacă magazinul și-a recuperat produsele sustrase, iar cei doi paznici nu au cerut despăgubiri, agresorul nu a scăpat de plată. El a fost obligat să achite aproape 1.500 de lei, cheltuielile avute de Spitalul Județean Oradea cu îngrijirea victimei, dar și 1.000 de lei, cheltuieli de judecată.

Sentința Judecătoriei Oradea poate fi atacată cu apel în termen de 10 zile de la pronunțare, se arată în minuta publicată pe portalul instanțelor.

Armando, orădeanul arestat pentru că a furat 6 ciocolate și a lovit doi paznici, a fost trimis în judecată

Trimite articolul

X
Taguri:
arest ,
furt ,
lovit cu pumnii ,
munca in folosul comunitatii ,
oradea
1 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. bilex says:
    November 19, 2025 at 3:31 pm

    Asa si trebuie.Talharul pedeapsa cu suspendare si ala cu pasarile inchisoare cu executare.Cinste lor

    Reply
  2. powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    VIDEO
    Pericol public! Un șofer a fost filmat în timp ce circula pe contrasens pe Centura Oradea
    Incidentul s-a petrecut în crsul zilei de joi, 21 mai.

    România

    Minor de 14 ani, în moarte cerebrală după ce a căzut cu o trotinetă electrică care poate atinge și 80 km/h
    Un băiat de 14 ani din comuna Dumbrăvița, în apropiere de Timișoara, se află în comă la spital, după ce în cursul zilei de 15 mai a pierdut controlul asupra trotinetei electrice cu care circula.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Începe ediția 2026 a concursului internațional de atelaje de la Oșorhei. Trei zile de spectacol ecvestru
    Pășunea Berkes din Oșorhei se pregătește din nou pentru unul dintre cele mai importante spectacole ecvestre din România.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă privind înlocuirea și extinderea rețelelor de apă din Cartierul Nufărul

    BIHON CAO

    Anunț de întrerupere a furnizării de apă potabilă Calea Aradului spre DN79 – Aeroportul Internațional Oradea

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în Zona Ogorului și comunele Sânmartin, Hidișelu de Sus, Drăgești, Ceica, Lăzăreni

    Educație

    Telefoanele mobile ar putea fi interzise complet în școli. Elevii nu le-ar mai putea folosi nici în pauze
    Un proiect de lege depus la Camera Deputaților prevede interzicerea telefoanelor mobile pe întreaga perioadă a programului școlar, inclusiv în pauze sau în timpul activităților organizate în afara școlii. Dispozitivele ar urma să fie depozitate în spații speciale.

    BIHON Sport local

    Adrian Anca: „Rămân doar amintirile frumoase și efortul de a consolida un proiect aflat la început de drum în Liga 3”
    Revenit în fotbal după 14 ani, exact în locul de unde a luat o pauză, fostul fotbalist bihorean Adrian Anca a încheiat la finalul sezonului colaborarea cu CS Bihorul Beiuș.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO/VIDEO
    Peste 300 de copii au participat la activitățile organizate, în Piața Unirii din Oradea, de Ziua Poliției Locale
    Piața Unirii din Oradea s-a transformat într-un spațiu al jocului și al învățării, unde sute de copii au participat la activități dedicate siguranței rutiere și protejării mediului.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X