BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Anchetat pentru discriminare

Anchetat pentru discriminare

la 4 April 2011 07:49
4 April 2011 07:49
<p>Managerul Gavril Grebenişan va fi chemat în faţa membrilor Comisiei de Etică a Universităţii, pentru a da explicaţii pentru interdicţia pusă de el vizând accesul unor medici la <strong>Maternitatea Oradea</strong>, susţin surse medicale.</p>
Scris de IM:BIHOR_ONLINE - <p>Managerul Gavril Grebenişan va fi chemat în faţa membrilor Comisiei de Etică a Universităţii, pentru a da explicaţii pentru interdicţia pusă de el vizând accesul unor medici la <strong>Maternitatea Oradea</strong>, susţin surse medicale.</p>

Trimite articolul

X

La Maternitatea Oradea, opt medici aveau contract de muncă determinat, pentru efectuarea de gărzi. Recent, la patru dintre aceştia nu li s-a mai prelungit contractul pentru gărzi, dar li s-a interzis accesul la Maternitatea Oradea chiar şi pentru activitatea didactică.

Celorlalţi patru însă, dintre care unul ar fi ginerele unui medic din conducerea spitalului, iar un altul ar fi coleg de secţie cu un fost medic din conducerea Maternităţii li s-au prelungit contractele. Cu o excepţie şi aici. Unul dintre cei patru cu contractele prelungite, dr. Brezovski jr., a plecat în Anglia, iar în locul lui primul pe listă care ar fi urmat, dr. Alin Bodog, nu ar fi primit acceptul conducerii Maternităţii pentru a face gărzi în unitate. Şi asta chiar dacă Ministerul Sănătăţii a anunţat recent posturile vacante din spitale, inclusiv la Maternitatea Oradea, unde ar mai fi nevoie de doctori.

Pe sfârşit?

În urma acestor fapte, 13 cadre medicale didactice au sesizat Comisia de Etică a Universităţii, care urmează să desfăşoare în acest sens o anchetă.

Mandatul de manager al inginerului Grebenişan la Maternitatea Oradea pare a fi oricum pe sfârşite, spun şi unii oficiali, mai ales acum, după includerea acestei unităţi în cadrul Spitalului Judeţean.

O.Ş.

Trimite articolul

X
Taguri:
maternitatea oradea
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    România

    Ce efect are șomajul asupra pensiei. Diferența dintre indemnizație și perioada în care contractul este suspendat
    Șomajul și șomajul tehnic sunt situații juridice diferite. În primul caz, contractul de muncă încetează, iar în al doilea este doar suspendat temporar. Diferența contează inclusiv pentru vechimea în muncă și stagiul de cotizare la pensie.

    România

    Contract nou la vânzarea mașinilor. Cumpărătorii vor fi verificați și pentru datoriile la bugetul local
    Contractul utilizat la vânzarea și cumpărarea autovehiculelor a fost actualizat.

    Bihon CSM Oradea

    Victorie în primul meci din mandatul lui Mikko Riipinen. „Leii roșii” au câștigat partida amicală cu DEAC Debrecen
     CSM CSU Raiffeisen s-a impus cu scorul de 86-73 (22-17, 26-12, 18-16, 25-23) în meciul de pregătire disputat în deplasare cu DEAC Debrecen.

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă Oradea, zona Republicii, Piața București, Ștefan cel Mare

    BIHON CAO

    Se întrerupere alimentare cu apă în Oradea pentru zonele Piața București, Săvineștilor, Berzei și Ștefan cel Mare

    BIHON CAO

    De unde a venit apa fierbinte din Valea Nimăiești? Compania de Apă Oradea face publice primele constatări

    Cultură

    GALERIE FOTO
    „Megalos Aselinos – Golful regăsit", expoziţie cu ultimele lucrări ale pictorului Ioan Aurel Mureșan, deschisă la Muzeul Țării Crișurilor
    Picturile reunesc două problematici semnificative: permanența locului și efemeritatea a tot ce este în mișcare.

    Economic

    ANAF scoate din nou la licitație un apartament din Oradea. Prețul a ajuns la jumătate din valoarea de evaluare
    Un apartament de aproape 55 de metri pătrați din Oradea ajunge pentru a patra oară în atenția cumpărătorilor, după ce ANAF a redus la jumătate prețul de pornire al licitației. Imobilul se află pe strada Nufărului și face obiectul unei proceduri de executare silită. 1

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Doi foști polițiști de la Operațiuni Speciale Oradea, trimiși în judecată. Și-au prezentat mașinile proprii ca fiind de serviciu, pentru a parca gratuit
    Fostul coordonator al Brigăzii de Operațiuni Speciale (BOS) Oradea, Alin Nicușor Tărău și un alt fost ofițer din cadrul aceleiași structuri, Sebastian Marius Suciu, ambii pensionați în prezent, au fost trimiși în judecată de Parchetul de pe lângă Tribunalul Bihor sub acuzațiile de înșelăciune, fals intelectual și uz de fals, toate în formă continuată. 4
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X