Bările nu aduc puncte

După cum a început partida, dar şi prisma situaţiei din clasament, problema care se punea era doar a scorului cu care se vor impune elevii lui Radu George, nicidecum a destinaţiei celor trei puncte.

Gagiu ţinteşte bara în min. 17, iar Budur şi Mailat nu reuşesc să-l învingă pe un portar în vârstă de 48 ani. Replica gazdelor a constat în acţiunile lui Geanim, un puşti de 16 ani care musteşte de talent şi ale lui Sandu, omul fără de care Sânpaul nu ar fi existat.

Ocaziile ratate, printre care şi bara lui Bălă (min. 75) s-au răzbunat în al doilea minut de prelungiri, Sandu finalizând un contraatac purtat pe dreapta, mingea lovind bara înainte de a intra în plasă, 1-0.

Formaţii – Sânpaul: Ban – Clepe, Mut, Nemeth, Vasile (Rad) – Geanim, Horvath, Faur, Huja (Cioca) – Goldiş (Ştefan), Sandu. Mailat: Oneţ – Tomoiaogă, Pleşca, Molnar – Bălă, Nadiu (Vidak), Budur, Gagiu, Szigheti (Teliban) – Gligor (Costea), Mailat.

Arbitrii: Dan Ţâşcă – Mihai Jivan şi Alina Mihoc. Obs. AJF: R. Babău.