BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Sport local
Bihorenii de la Tengo Salonta au câștigat Cupa Mondială la futnet

Bihorenii de la Tengo Salonta au câștigat Cupa Mondială la futnet

la 11 June 2017 18:07 Reactualizat la: 12 June 2017 10:15
11 June 2017 18:07 Reactualizat la: 12 June 2017 10:15
Tengo Salonta a câștigat, în premieră pentru futnetul românesc, Cupa Mondială a cluburilor.
Scris de Demian - Tengo Salonta a câștigat, în premieră pentru futnetul românesc, Cupa Mondială a cluburilor.

Trimite articolul

X

Disputată în Cehia, Cupa Mondială a cluburilor a reunit cele mai puternice echipe de futnet. În grupe, Tengo Salonta a dominat net întrecerile, învingând pe NO KAC Kosice (Slovacia), FT Gus (Elveția) și Helathgroup Kiev (Ucraina). În semifinale, Tengo Salonta a trecut de echipa franceză Tennis-Ballon Ollonais fără să cedeze niciun set în cele trei probe, scor 3-0.

Finală contra gazdelor

Tengo Salonta s-a impus cu scorul de 3-1 în finală, care a constat în două meciuri de dublu, unul de simplu și unul de triplu.

Tengo Salonta a câștigat primul meci de simplu, în minimum de manșe, după care băieții noștri s-au impus la dublu, într-un meci dramatic, câștigând setul decisiv cu 15-13. Gazdele de la Karlovy Vary, cea mai puternică echipă de club din Cehia la momentul actual, au câștigat apoi jocul de triplu, rămânând în joc pentru prețiosul trofeu.

Al patrulea joc al finalei a fost de simplu, iar băieții noștri s-au impus producând o surpriză de proporții la Karlovy Vary.

Pe lângă trofeul suprem obținut în premieră, este pentru prima dată când o echipă din România întrece, la o competiție majoră internațională, o formație din Cehia.

Componența echipei Tengo Salonta, pregătită de Vasile Sorean: Georgel Bobiș, ACS Krisztian, Alex Sorean, Vasile Sorean juniori și Nagy Darius.

Trimite articolul

X
Taguri:
Cehia ,
Cupa Mondiala a cluburilor ,
tengo salonta
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    Bihon CSM Oradea

    Bazinul Olimpic „Ioan Alexandrescu” va găzdui Campionatul Național de înot pentru cadeți 2026
    Competiția se va desfășura în perioada 10-12 iulie, sub egida Federației Române de Natație și Pentatlon Modern.

    Bihon CSM Oradea

    „Leii roșii” își vor afla miercuri adversarele din calificările FIBA Basketball Champions League
    La Mies (Elveția) va avea loc miercuri, 8 iulie, tragerea la sorți pentru meciurile din turneele de calificare și pentru sezonul regulat al FIBA Basketball Champions League.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Un buldozer a căzut de pe trailer într-o stație de autobuz din Sânmartin. „Din cauza inconștienței unora putea să se producă o tragedie”
    Un utilaj de construcții a căzut de pe un trailer, luni, 6 iulie, în zona unei stații de autobuz din comuna Sânmartin.

    BIHON CAO

    Seceta și canicula pun presiune pe rețea. Compania de Apă Oradea avertizează asupra consumului excesiv

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Oradea, str. Pelicanului

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Hidișelu de Sus, Drăgești, Ceica și Lăzăreni

    BIHON Sport local

    GALERIE FOTO
    Duelul generației 1973, FC Bihor vs LPS Bihorul! „Astfel de evenimente ne aduc aminte de vremurile frumoase petrecute la fotbal”
    Rivali pe vremea junioratului, componenții grupelor 1973 de la FC Bihor Oradea și LPS Bihorul au făcut o tradiție să se întâlnească din cinci în cinci ani. Sâmbătă s-au confruntat din nou marcând 35 de ani de la terminarea junioratului.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    FOTO-VIDEO
    Legătură mai rapidă între Bihor și Cluj, prin drumul Padiș - Ic Ponor. Constructorul, provocat de condițiile din teren
    Lucrările la drumul Padiș–Ic Ponor au început în prima parte a lunii mai, pe un traseu montan dificil, de aproape 10 kilometri.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Update: Turistul rănit în Defileul Crișului Repede a fost salvat. Intervenția a durat aproape 3 ore
    Două echipaje ale Serviciului Județean Salvamont-Salvaspeo Bihor, intervin în cursul zilei de luni, 6 iulie pentru salvarea unui turist care a căzut în zona abruptului Pereții Gri, din Defileul Crișului Repede, între localitățile Șuncuiuș și Peștera Vadu Crișului, în masivul Pădurea Craiului.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X