Candidati pentru Parlament

Aici regasesti listele cu candidatii din judetul Bihor la alegerile pentru Senat si Camera Deputatilor.

SENAT

COLEGIUL 1 MARGHITA

Biro Rozalia (UDMR); Traian Bodea (USL); Nicolae Hodişan (ARD); Szilagyi Zsolt (PPMT); Flore Bogdan (PPDD).

COLEGIUL 2 BEIUŞ-ALEŞD

Cristian Bodea (USL); Radu Ţîrle (ARD); Raul Man (PPDD); Cosma Mircea (PRM); Ferko Ieno (UDMR); Moldovan Lajos (PPMT).

COLEGIUL 3 ORADEA SUD – SALONTA – CEICA

Valeriu Boeriu (USL); Gavrilă Ghilea (ARD); Sijjarto Iosif-Zoltan (UDMR); Vasile Dumbravă (PPDD); Torok Sandor (PPMT).

COLEGIUL 4 ORADEA

Florian Bodog (USL); Ionel Bungău (ARD); Csuzi Istvan (UDMR); Mihai Drecin (PRM); Elena Pop Blaga (PPDD); Zlatkyko Gyula (PPMT).

CAMERA DEPUTAŢILOR

COLEGIUL 1 MARGHITA

Cseke Attila (UDMR); Ovidiu Bezi (USL); Laurenţiu Chiană (ARD); Nagy Jozsef Barna (PPMT); Dorin Curtean (PPDD).

COLEGIUL 2 SĂCUENI

Szabo Odon (UDMR); Claudiu Ciarnău (USL); Bogdan Manafu (ARD); Csomortanyi Istvan (PPMT); Zoltan Titi (PPDD).

COLEGIUL 3 ALEŞD

Lucia Varga (USL); Teodor Suciu (ARD); Ioan Hulea (PPDD); Grim Andras (UDMR); Viorel Stoica (PRM).

COLEGIUL 4 BEIUŞ

Gheorghe Costin (USL); Liviu Laza Matiuţa (ARD); Petru Ţig (PPDD); Vasile Gîrba (PRM); Balind Gyorgy (UDMR).

COLEGIUL 5 CEICA

Gheorghe Bogdan (USL); Ionel Avrigeanu (ARD); Alexandru Tirla (PPDD); Nicuşor Avramescu (PRM); Fenesi Tibor (UDMR); Gheorghe Noane (independent).

COLEGIUL 6 SALONTA

Ioan Sorin Roman (USL); Peto Csilla (UDMR); Adelina Coste (ARD); Alina Popa (PPDD); Toth Zoltan (PPMT).

COLEGIUL 7 ORADEA SUD (Nufărul – Velenţa – zona Clujului/Dragoş – Cantemir – Zona Horea/Universitate)

Sonia Drăghici (USL); Ionela Pop-Bruchental (ARD); Marius Pop-Blaga (PPDD); Ambruzs Francisc (UDMR); Ioan Gavrilă Mărcuş (PRM); Balogh Arpad (PPMT).

COLEGIUL 8 ORADEA NORD (Rogerius – Ioşia Nord – Episcopia Bihor)

Ioan Cupşa (USL); Pasztor Sandor (UDMR); Cristian Puşcaş (ARD); Mircea Matei (PPDD); Grigore Bartoş (PRM); Nagy Zoltan (PPMT).

COLEGIUL 9 ORADEA (Centru – Ioşia Sud – zona Coposu/Moldovei/Decebal – Podgoria – Oncea)

Florica Cherecheş (USL); Huszar Istvan (UDMR); Călin Mocan (ARD); Kristofi Kristof (PPMT); Anton Melentie (PPDD); Ioan Romoşan (PRM).



0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici !