BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Sport local
CS Crisul, patru medalii la CN de spada copii

CS Crisul, patru medalii la CN de spada copii

la 29 June 2011 16:18
29 June 2011 16:18
Secţia de scrima a CS Crişul, pregătită de antrenorii Tardi Otto, Tardi Zoltán, Tardi Zsolt, Raluca Grosman şi Robert Csordas, coordonaţi de antrenorul emerit Nicolae Ille, a participat cu un număr de 18 sportivi (11 fete şi şapte băieţi) la CN de spada pentru copii, desfăşurat la
Scris de IM:JURNAL_BIHOREAN - Secţia de scrima a CS Crişul, pregătită de antrenorii Tardi Otto, Tardi Zoltán, Tardi Zsolt, Raluca Grosman şi Robert Csordas, coordonaţi de antrenorul emerit Nicolae Ille, a participat cu un număr de 18 sportivi (11 fete şi şapte băieţi) la CN de spada pentru copii, desfăşurat la

Trimite articolul

X

Secţia de scrima a CS Crişul, pregătită de antrenorii Tardi Otto, Tardi Zoltán, Tardi Zsolt, Raluca Grosman şi Robert Csordas, coordonaţi de antrenorul emerit Nicolae Ille, a participat cu un număr de 18 sportivi (11 fete şi şapte băieţi) la CN de spada pentru copii, desfăşurat la Constanţa. La competiţie au fost prezenţi peste 500 de sportivi din întreaga ţară, care s-au întrecut la categoriile 8-9, 10-11 şi 12-13 ani. Micii spadasini orădeni au avut evoluţii remarcabile, reuşind să-şi treacă în cont un număr de patru medalii.

Una din performerele delegaţiei noastre a fost Barabas Sara, care a cucerit medalia de aur la categoria 8-9 ani fete. La aceeaşi categorie, Maria Vicaş a ocupat locul VII. La 12-13 ani fete, Bianca Benea a devenit vicecampioană naţională, iar Handlery Anna s-a clasat pe locul V. Cele două au obţinut nu demult medaliile de argint cu echipa României la Jocurile Mondiale ale copiilor. Foarte bună a fost evoluţia echipei de fete 12-13 ani, care a devenit campioană naţională. Formaţia orădeană a avut componenţa Bianca Benea, Handlery Anna, Andreea Tufan, Timea Delean. O altă medalie, de bronz, a fost câştigată de echipa de băieţi 12-13 ani, alcătuită din Biro David (medaliat cu bronz la Jocurile Mondiale ale copiilor), Dominic Olar, Radu Anastase şi Andrei Letea. Dominic Olar a fost aproape de medalie la 12-13 ani băieţi, situându-se pe locul V.

G.N.

 

Trimite articolul

X
Taguri:
cs crisul ,
scrima ,
spada
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Ce facem, astăzi, 11 iunie?
    Bihon.ro vă prezintă activitățile care au loc în Oradea, în data de 11 iunie.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Dosarul de ucidere din culpă al medicului Dorel Săndesc se mută la Curtea de Apel Oradea
    Înalta Curte de Casație și Justiție a decis luni, 9 iunie, mutarea la Curtea de Apel Oradea a dosarului de ucidere din culpă în care medicul Dorel Săndesc, managerul Spitalului Județean Timișoara, a fost condamnat la un an și opt luni de închisoare cu suspendare.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Ați văzut-o? Minoră de 15 ani din Borod, căutată de polițiști după ce a dispărut de acasă
    În cursul zilei de 10 iunie, în jurul orei 13:30, polițiștii Secției nr. 7 Poliție Rurală Tileagd din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Bihor au fost sesizați cu privire la dispariția unei minore din localitatea Borod.

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în Sântandrei

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă Cheriu, Felcheriu, Sărand și Alparea

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă întrerupere alimentare apă în Nojorid

    România

    VIDEO
    Nicușor Dan critică blocajul din negocierile pentru Guvernul Tomac: „Politicienii nu fac decât să calculeze alegeri viitoare”
    Președintele Nicușor Dan le-a cerut formațiunilor politice să dea dovadă de responsabilitate și să susțină prin vot cabinetul propus de Eugen Tomac. 1

    România

    Surse: Nicușor Dan ia în calcul consultări cu PSD, PNL, USR și UDMR dacă guvernul Tomac nu trece de Parlament
    Șeful statului ar viza pe un guvern alcătuit din miniștri din partidele care făceau parte din fosta coaliție, condus de un consilier prezidențial, cel mai probabil Radu Burnete.

    România

    Un gigant al retailului oprește importurile pentru mai multe fructe și legume. Va vinde exclusiv produse românești
    Carrefour România a anunțat că, în plin sezon al recoltelor locale, mai multe fructe și legume vândute în magazinele sale provin exclusiv de la fermieri români. 1
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X