CSM Digi a fost învinsă la Istanbul

De Gavril Nutiu
Vojislav Cupic FOTO: ROLLANDFOTO
Campioana României la polo, CSM Digi a pierdut meciul din deplasare cu Galatasaray, din etapa a VI-a a Grupei principale B din Champions League.

Gazdele s-au impus cu scorul de 11-9 (3-3, 4-1, 3-3, 1-2). Meciul a început într-o notă de echilibru, primul sfert încheindu-se la egalitate, scor 3-3. Din nefericire, gazdele s-au distanţat decisiv în sfertul secund, scorul la pauză fiind 7-4. Sfertul trei a fost de asemenea echilibrat, ambele echipe au înscris de câte trei ori, scorul devenind 10-7. Echipa noastră şi-a adjudecat la limită sfertul patru, dar din păcate, nu a fost suficient pentru egalare. Scorul final, 11-9, consemnează cea de-a cincea înfrângere pentru CSM Digi în Grupa principală B a Ligii Campionilor. Echipa orădeană a acumulat un punct în cele şase etape, în bazinul propriu, cu Galatasaray. Runda viitoare, CSM Digi va avea o misiune dintre cele mai dificile, primind vizita liderei detaşate a Grupei B, Radnicki Kragujevac. Partida va avea loc la data de 15 martie, la Bazinul Olimpic „Ioan Alexandrescu”.