BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
Bihon CSM Oradea
CSM Oradea, foarte aproape de victorie!

CSM Oradea, foarte aproape de victorie!

la 8 December 2011 14:01
8 December 2011 14:01
Baschetbaliştii de la CSM Oradea au pierdut dramatic meciul cu Gaz Metan.
Scris de IM:JURNAL_BIHOREAN - Baschetbaliştii de la CSM Oradea au pierdut dramatic meciul cu Gaz Metan.

Trimite articolul

X

CSM Oradea a ratat o şansă mare de a învinge Gazul Metan chiar în propriul fief, în meciul din etapa a XII-a a Diviziei A de baschet masculin. Partida a fost echilibrată, iar finalul dramatic, încheiat cu victoria la limită a medieşenilor, scor 76-75. 

Gazdele au început bine meciul, intrând la pauză în avantaj, scor 41-30, pe fondul unui joc apatic al orădenilor. Pauza a adus însă o altă faţă pentru echipa noastră, care a început să recupereze terenul pierdut. CSM Oradea s-a apărat mai bine în sfertul trei şi s-a apropiat la doar două puncte înaintea ultimului sfert, scor 55-53.

Recital Lupusavei

Sfertul patru a fost de nerecomandat cardiacilor. Gaz Metan s-a detaşat în primele minute, scor 62-55, dar a urmat un veritabil recital oferit de Silviu Lupusavei, care a reuşit nu mai puţin de şase aruncări de la distanţă din tot atâtea încercări! Orădenii au reuşit să egaleze şi chiar să treacă în avantaj, scor 72-73 ( 38), dar n-au putut să gestioneze bine finalul. Ratarea unui număr mult prea mare de aruncări libere a zădărnicit eforturile echipei noastre, care s-a văzut întrecută la limită în final. În ultimele secunde, la 76-73, Lupusavei a mai avut ocazia unei aruncări de trei puncte, dar n-a mai încercat, fiind blocat de uriaşul Drăguşin. Orădenii au mai avut timp doar pentru un coş de două puncte în ultima secundă şi Gaz Metan se impune cu mari emoţii, scor 76-75.

G.N.

CASETA TEHNICĂ

Sala Sporturilor din Mediaş. Spectatori: circa 700

Gaz Metan Mediaş – CSM Oradea 76-75 (28-22, 13-8, 14-23, 21-22)

Gaz Metan: Jucan 8 (2×3), Dumitrescu, Nicoară 4, D. Mitchell 15, Howell 15 (2), Drăguşin 14, Ivanovic 15, Muntean 5 (1), Moore. Nu au jucat Racoviţan, Marcu, Vander Meer. Antrenor: Teleabă

CSM Oradea: Lázár 4, Maric 6, Paşca 10 (2), Topcov 13, Pesic 12 (1), Lupusavei 21 (7), Markovic 1, Navickas 8. Nu au jucat Pascu, Hora, Ştefan, Andrei. Antrenor: Cristian Achim

Arbitri: Mircea Şerban – Adrian Habor, Bogdan Podar. Comisar FR Baschet: Marius Marinescu

Descalificări pentru 5 faulturi: Jucan, Nicoară / –

Un procentaj execrabil la aruncarile libere

Trimite articolul

X
Taguri:
baschet masculin ,
csm oradea ,
Gaz Metan Mediaş
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    Economic

    Două companii din Bihor primesc undă verde pentru angajări și majorări salariale aprobate de Guvern
    Guvernul a aprobat vineri angajări, ocuparea posturilor vacante și creșterea cheltuielilor salariale pentru 36 de operatori economici care furnizează servicii publice esențiale în 22 de județe.

    Mapamond

    Facebook și Instagram au devenit indisponibile pentru numeroși utilizatori. Problemele sunt raportate la nivel global
    Utilizatorii Facebook și Instagram au întâmpinat vineri după-amiază, 12 iunie, probleme de acces la cele două rețele de socializare, fără ca Meta să comunice până în prezent cauza incidentului.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Accident rutier pe DJ 191F, în Otomani. O persoană a fost transportată la spital
    Un accident rutier în care au fost implicate două autoturisme s-a produs luni după-amiază pe DJ 191F, în localitatea Otomani.

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în Sântandrei

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă Cheriu, Felcheriu, Sărand și Alparea

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă întrerupere alimentare apă în Nojorid

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO/VIDEO
    Primele teste la fântânile arteziene din Parcul 1 Decembrie. Cum arată noua atracție din centrul Oradiei
    Noul ansamblu de fântâni arteziene din Parcul 1 Decembrie a fost testat, iar imaginile surprinse în zonă arată cum va arăta una dintre principalele atracții ale parcului după modernizare.

    Anunturi intreruperi energie electrica

    IEE 17.06.2026 - 19.06.2026 - PL Oradea + PL Stei + PL Marghita

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Vin bani de la Guvern. Peste 13 milioane de lei alocați către trei instituții de cultură din județul Bihor
    Hotărârea a fost luată în urma ședinței de guvern din 12 iunie.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X