BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
Bihon CSM Oradea
CSM Oradea se deplaseaza la BCM U Pitesti

CSM Oradea se deplaseaza la BCM U Pitesti

la 3 March 2012 11:19 Reactualizat la: 3 March 2012 11:19
3 March 2012 11:19 Reactualizat la: 3 March 2012 11:19
Divizionarele A de baschet masculin BCM U Piteşti şi CSM Oradea se întâlnesc sâmbătă într-un meci deosebit de atractiv. Din păcate, partida nu va fi televizată, suporterii echipei orădene fiind astfel în imposibilitatea de a-şi vedea la lucru favoriţii într-unul dintre cele mai dificile examene din retur.
Scris de bontea - Divizionarele A de baschet masculin BCM U Piteşti şi CSM Oradea se întâlnesc sâmbătă într-un meci deosebit de atractiv. Din păcate, partida nu va fi televizată, suporterii echipei orădene fiind astfel în imposibilitatea de a-şi vedea la lucru favoriţii într-unul dintre cele mai dificile examene din retur.

Trimite articolul

X

BCM U Piteşti este la ora actuală cu adevărat o formaţie „pe val”. A câştigat Cupa României şi a bătut recent campioana en titre U Mobitelco, chiar la Cluj-Napoca. Echipa piteşteană are rezultate excelente la meciurile din deplasare şi în special în compania formaţiilor de top, dar mai dă „rateuri” pe teren propriu. Este tocmai amănuntul de care se leagă speranţele noastre la victorie în acest meci. În plus, ne avantajează şi tradiţia, CSM Oradea câştigând la Piteşti în ultimele două ediţii. Piteştenii ne-au bătut în schimb în turul actualului campionat, la Oradea. Rămâne de văzut ce se va întâmpla în partida de sâmbătă, care este deschisă oricărui rezultat.

Jocul gazdelor se bazează în mare măsură pe evoluţiile lui Kinloch, Velickovic şi Popa Calotă, ultimul fiind declarat recent MVP-ul turneului Final Four al Cupei României. Dacă orădenii vor reuşi să-i anihileze şi să-i împiedice să-şi facă jocul, şansele lor cresc semnificativ.

Partida BCM U Piteşti – CSM Oradea va fi condusă de brigada de arbitri Marius Udrică – Alin Mircea Faur, Adrian Habor, iar comisar FR Baschet este Ion Brezea.

G.N

Trimite articolul

X
Taguri:
baschet ,
BCM U Piteşti ,
csm oradea
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Accident între Sântandrei și Tărian. Un BMW a fost serios avariat în urma impactului
    Incidentul s-a produs în cursul zilei de sâmbătă, 13 iunie.

    FC Bihor

    FC Bihor a transferat un fundaș central cu experiență. Are peste 80 de meciuri în prima ligă
    Defensiva FC Bihor Oradea va arăta mult schimbată față de campionatul trecut. După fundașul dreapta Kilyen și fundașul stânga Velisar, clubul orădean a oficializat transferul fundașului central Paul Antoche (33 de ani – 1,84 m).

    Bihon CSM Oradea

    Fostul căpitan al CSM Oradea, Bobe Nicolescu a semnat cu campioana României, U-BT Cluj-Napoca
    După câteva zile de incertitudini, se cunoaște noua echipă a fostului jucător al „leilor roșii”, Bobe Nicolescu.

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în Sântandrei

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă Cheriu, Felcheriu, Sărand și Alparea

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă întrerupere alimentare apă în Nojorid

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Unul dintre cei doi bărbați mascați care au tâlhărit o benzinărie din Bihor, dat în urmărire
    Attila Balázs, un bărbat de 31 de ani, din localitatea Petreu, a fost pus de polițiștii bihoreni pe lista infractorilor căutați în întreaga țară, deoarece se sustrage executării unei pedepse de 4 ani și 9 luni de închisoare, aplicată pentru tâlhărie calificată și furt calificat. 1

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    VIDEO
    Castorii continuă să populeze Crișul Repede. Un exemplar a fost filmat în zona centrală a Oradiei
    Trecătorii aflați vineri după-amiază pe malurile Crișului Repede au avut parte de o întâlnire mai puțin obișnuită.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Dronă profesională de 11.000 de euro pentru gestionarea situațiilor de urgență în comuna Balc
    Primăria Balc va achiziționa, cu fonduri europene, o dronă profesională dotată cu cameră termică și sisteme inteligente de monitorizare, destinată intervențiilor și gestionării situațiilor de urgență.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X