BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Radar din dronă, pe DN 76, în Bihor! 80 de amenzi în 6 ore, pe traseul Vașcău - Oradea

Radar din dronă, pe DN 76, în Bihor! 80 de amenzi în 6 ore, pe traseul Vașcău - Oradea

De Bihon.ro
la 10 November 2023 18:14 Reactualizat la: 10 November 2023 18:23
4 Comentarii

Radar din dronă, pe DN 76, în Bihor! 80 de amenzi în 6 ore, pe traseul Vașcău - Oradea

Imagine ilustrativă
10 November 2023 18:14 Reactualizat la: 10 November 2023 18:23
În cadrul acțiunii de pe DN 76 au fost folosite 5 aparate radar, dispuse în cascadă și o dronă.
Scris de Bihon.ro - În cadrul acțiunii de pe DN 76 au fost folosite 5 aparate radar, dispuse în cascadă și o dronă.

Trimite articolul

X

A fost razie de amploare, vineri dimineață, pe DN 76, între Oradea și Vașcău, pentru combaterea excesului de viteză.

[eadvert]

„În intervalul orar 07:30 – 13:30, polițiștii Serviciului Rutier – Biroul Drumuri Naționale și Europene, alături de polițiștii Biroului Rutier Oradea și de cei de la Biroul Rutier Beiuș din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Bihor au acționat pe sectorul de drum DN 76, care tranzitează județul Bihor, între localitățile Oradea și Vașcău, pentru combaterea excesului de viteză în trafic. În cadrul acțiunii de pe DN 76 au fost folosite 5 aparate radar, dispuse în cascadă și o aeronavă fără pilot (dronă)”, informează IPJ Bihor, prin comisar șef Alina Fărcuța.

În doua cinci ore cât a durat acțiunea, polițiștii rutieri au aplicat 80 de sancțiuni contravenționale, cu amenzi în valoare de 44.875 de lei, dintre care 67 pentru depășirea limitelor legale de viteză, două pentru depășiri neregulamentare, iar 11 pentru alte abateri săvârșite în trafic.

De asemenea, au reţinut 12 permise de conducere și două certificate de înmatriculare.

Trimite articolul

X
Taguri:
bihor ,
dn76 ,
drona ,
oradea ,
trafic ,
vascau
4 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. Florin says:
    November 11, 2023 at 9:07 am

    Era și cazul sa se facă ,dar cît mai des

    Reply
  2. Robert says:
    November 12, 2023 at 8:02 am

    Ok , ok …sunt de acord cu radarele tip dronă , este o tehnologie modernă și eficientă din toate privințele…dar …dar , AUTOSTRĂZI ȘI DRUMURI EXPRES ÎN ROMÂNICA legate de țările EUROPENE cum sunt în alte țări , cînd se va face să se poată circula cum ar fi normal într-o țară EUROPEANĂ ( TOTUȘI ) că eu personal am deja 51 ani și tot aștept să circul în ROMÂNICA asta cum circul în alte țări EUROPENE !!! nu pe cocloaele de drumuri cum avem în ROMÂNICA , când se va pune odată atenție și pe subiectul INFRASTRUCTURĂ ÎN ROMÂNICA ??? că văd că bani pt drone să te filmeze sunt , atunci faceți bine și puneți bani și pt infrastructură nu numai pt drone !!!

    Reply
    • Tautu says:
      November 12, 2023 at 2:49 pm

      Eu am 56. Tocmai am parcurs București Oradea. Sper sa prind autostrada de la Gilau pana la Oradea, ca e porțiunea cea mai dificila, dar știu cum era și în 1974 (ca pasager, desigur) și în 1990. Sa nu mâniem pe Cel de Sus. Nu mai zic de cum era atunci un drum de la Oradea la Mamaia.

      Reply
      • Netwatcher says:
        November 13, 2023 at 2:00 pm

        Oricum ai fost destul de privilegiat dacă în 1990 ai mers de la Oradea la Mamaia cu maşina. Ce să zică cei care au mers cu trenul sau nu au avut posibilitatea să meargă deloc. Să nu-l superi pe Cel de Sus!

        Reply
  3. powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Mașină furată, găsită în curtea unei mănăstiri din Oradea. Păgubitul nu a dorit continuarea anchetei
    O situație mai puțin obișnuită a făcut obiectul unei cereri prin care procurorii au solicitat Judecătoriei Oradea să confirme renunțarea la anchetă într-un caz ce viza furtul unui autoturism de pe o stradă din municipiu.

    Educație

    GALERIE FOTO
    Performanță și emoție. Cei mai buni elevi la istorie din România, premiați la Oradea
    Festivitatea de premiere a Olimpiadei Naționale de Istorie a avut loc sâmbătă, de la ora 10.00, la Filarmonica de Stat din Oradea.

    Bihon CSM Oradea

    Crișul este invincibilă la turneul final II al Campionatului Național de polo U18 ani. Orădenii au învins Rapidul și Steaua
    La Târgu Mureș au continuat întrecerile Campionatului Național de polo U18 ani.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    FC Bihor

    Duminică cu fotbal pe Stadionul „Iuliu Bodola”. FC Bihor Oradea primește replica liderului din Liga 2
    Publicul bihorean are ocazia să vadă la Oradea cele mai bune echipe din Liga 2, datorită parcursului peste așteptări avut de „roș-albaștrii” în acest sezon.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Reguli noi pentru contractele financiare online: retragere fără penalități în 14 zile
    Din vara acestui an, consumatorii care încheie contracte la distanță pentru servicii financiare vor beneficia de un cadru juridic mai clar și mai extins privind dreptul de retragere.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Primăria din Tileagd, reabilitată energetic. Lucrările la căminul cultural, aproape de final
    Lucrările de creștere a eficienței energetice la sediul Primăriei Tileagd au fost finalizate integral, iar administrația locală se află în ultima etapă și cu modernizarea căminului cultural din comună, unde au mai rămas de executat doar lucrări de mică amploare.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X