FC Bihor a invins Gazul

FC Bihor s-a impus in meciul de pe teren propriu contra Gaz Metan Severin, cu scorul de 1-0. Golul bihorenilor a fost inscris de Sorian in minutul 67 dupa o executie frumoasa, de la 20 de metri.

Meciul de la Oradea a inceput sub dominarea teritoriala a celor de la Gaz Metan, care au fost aproape de gol in doua randuri in prima repriza, in minutele 13 si 20. Vantul puternic a incomodat vizibil jucatorii iar prima repriza s-a incheiat la egalitate.

Oradenii au iesit mai decisi de la cabine, iar intrarile lui Birtalan si Markus au adus un plus ofensiv pentru gazde. In minutul 68 Sorian primeste o minge la 20 de metri si suteaza excelent invingandu-l pe Stetca. Oaspetii forteaza pe final dar nu reusesc sa inscrie si FC Bihor obtine cele 3 puncte puse in joc.

FC Bihor – Gaz Metan Severin 1-0  Marcatori: Sorian 68′

Cartonase galbene: Petrache 71′

FC Bihor: Fildan – Moraru, R. Lupu, Oltean , Petrache – Sfarlea (45′ Birtalan), Coroian, Sorian, Selagea – Florean, Fl. Pop (61′ Markus)

Antrenor: Stelian Farcau

Gaz Metan Severin: Stetca – Riosanu, Balau, Giurgiu, Cotic – Mitic, Zaharia, Olah, Balace – Mirescu, Trifu (45′ Vancea)

Antrenor: Marian Bondrea