FC Bihor a pierdut cu Gaz Metan

Orădenii au debutat cu o înfrângere în stagiul de pregătire pe care îl intreprinde în Turcia, scor 1-3 (0-2), cu Gaz Metan Mediaș.

Unicul gol al FCB a fost marcat de Selagea în minutul 90, când a fructificat o lovitură de la 11 metri obținută de Petrache. Medieșenii au punctat prin Gașpar 26 și 38 și Nicandro 58, aceștia penalizând greșelile din defensiva orădeană. Pentru FC Bihor au evoluat: Popescu – Fl. Pop, Fl. Lazăr, Tînc, Vădrariu – Vasilache, Sorian, Târnacop, Florean – Cr. Bud, Mărkuș. Au mai intrat Pogacsics, iar din minutul 60 în teren au evoluat: Coroian, Țoca, Petrache, Lupu – Ov. Popa, Selagea, Korudjiev, Bic – Pușcaș , M. Popa.

În următorul joc, FC Bihor va întâlni vineri, de la ora 17.30, echipa letonă FC Jurmala.