FC Bihor joaca sambata cu Bacau

De Costel Demian
Reactualizat la:
1Comentariu
FC Bihor joaca sambata cu Bacau
FC Bihor isi continua pregatirea in vederea startului de sezon cu un amical impotriva nou promovatei in liga II, SC Bacau.

Partida va avea loc sambata, 17 august, de la ora 18:00, pe Stadionul Municipal Iuliu Bodola din Oradea. 

Modificari de regulament in Liga II

Miercuri a avut loc si extragerea tintarului pentru turul sezonului 2013-2014. Sistemul de desfasurare a noului sezon a fost schimbat din temelii astfel ca prima serie din liga a doua va avea 13 echipe iar seria a doua doar 12. O singura echipa va retrograda direct la finalul sezonului, si anume ocupanta ultimului loc din prima serie. 

Echipele care vor promova si retrograda se vor stabili in urma unui play off (locurile 1-6) si play out (locuri 6-12) format din 10 etape, pornindu-se cu punctajul realizat, în cadrul sezonului regulat, în jocurile directe între echipele respective. Vor promova în Liga I, ediția 2014-2015, primele două echipe clasate în fiecare serie, la finele play-off-ului (în total, 4 echipe). Vor retrograda în Liga a 3-a, ediția 2014-2015, alături de echipa clasată pe locul 13, formațiile care vor încheia play-out-ul pe locurile 10-12.

Derby in prima etapa

Sezonul Ligii secunde va incepe pe 7 septembrie. FC Bihor va juca in prima etapa, pe teren propriu, cu UT Arad urmand ca apoi sa joace in deplasare cu CSM Ramnicu Valcea. 

Etapa 1

FC Bihor – UTA

Alro – CSM Rm. Vâlcea

Minerul Motru – CS Mioveni

CS U Craiova – Gloria Bistriţa

Olimpia – FC U Craiova

FCM Tg. Mureş – Damila

Etapa 2

CSM Rm. Vâlcea – FC Bihor

CS Mioveni – Alro

Gloria Bistriţa – Minerul Motru

FC U Craiova – CS U Craiova

Damila – Olimpia

UTA – FCM Tg. Mureş

Etapa 3

CSM Rm. Vâlcea – UTA

FC Bihor – CS Mioveni

Alro – Gloria Bistriţa

Minerul Motru – FC U Craiova

CS U Craiova – Damila

Olimpia – FCM Tg. Mureş

Etapa 4

CS Mioveni – CSM Rm. Vâlcea

Gloria Bistriţa – FC Bihor

FC U Craiova – Alro

Damila – Minerul Motru

FCM Tg. Mureş – CS U Craiova

UTA – Olimpia

Etapa 5

CS Mioveni – UTA

CSM Rm. Vâlcea – Gloria Bistriţa

FC Bihor – FC U Craiova

Alro – Damila

Minerul Motru – FCM Tg. Mureş

CS U Craiova – Olimpia

Etapa 6

Gloria Bistriţa – CS Mioveni

FC U Craiova – CSM Rm. Vâlcea

Damila – FC Bihor

FCM Tg. Mureş – Alro

Olimpia – Minerul Motru

CS U Craiova – UTA

Etapa 7

UTA – Gloria Bistriţa

CS Mioveni – FC U Craiova

CSM Rm. Vâlcea – Damila

FC Bihor – FCM Tg. Mureş

Alro – Olimpia

Minerul Motru – CS U Craiova

Etapa 8

FC U Craiova – Gloria Bistriţa

Damila – CS Mioveni

FCM Tg. Mureş – CSM Rm. Vâlcea

Olimpia – FC Bihor

CS U Craiova – Alro

Minerul Motru – UTA

Etapa 9

UTA – FC U Craiova

Gloria Bistriţa – Damila

CS Mioveni – FCM Tg. Mureş

CSM Rm. Vâlcea – Olimpia

FC Bihor – CS U Craiova

Alro – Minerul Motru

Etapa 10

Damila – FC U Craiova

FCM Tg. Mureş – Gloria Bistriţa

Olimpia – CS Mioveni

CS U Craiova – CSM Rm. Vâlcea

Minerul Motru – FC Bihor

Alro – UTA

Etapa 11

FC Bihor – Alro

CSM Rm. Vâlcea – Minerul Motru

CS Mioveni – CS U Craiova

Gloria Bistriţa – Olimpia

FC U Craiova – FCM Tg. Mureş

UTA – Damila

 



1Comentariu

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici !

versiunea HTML a comentariilor