FC Bihor leaga victoriile în Antalya

© FOTO: fcbihor.ro
Echipa antrenată de Marian Pană a obţinut a doua victorie în Turcia, scor 3-0 (0-0) în compania echipei FC Zhetysu Taldykogan (Kazakhstan), la care în 2008 a evoluat Ionuţ Luţu.

Juniorul Puşcaş a deschis scorul în minutul 65, reluând în plasă cu capul mingea centrată de Vasilache. Mărkuş a majorat diferenţa transformând o lovitură liberă de la 18 metri, iar scorul final a fost stabilit de bulgarul Korudjiev, care a înscris cu un şut din unghi în minutul 90. Pentru FC Bihor au jucat: Popescu – Coroian, Fl. Lazăr, Ţoca, Vădrariu – Florean, Mihalache, Vasilache, Bic – Ov. Popa, G. Puşcaş. Au mai intrat Tîrnacop, Cheţan, Sorian, Mărkuş, Petrache şi Fl. Pop.