FC Bihor nu mai joaca amicalul cu FC Zalau

Programat iniţial pentru sâmbătă, meciul amical FC Bihor – FC Zalău nu se va mai disputa deoarece sălăjenii au declinat invitaţia.

În aceste condiţii, FC Bihor va disputa un joc şcoală. Săptămâna viitoare, FC Bihor ar urma să susţină totuşi un joc de pregătire în compania echipei Unirea Floreşti, locul 7 în Liga a III-a, Seria a VI-a.

Într-o altă ordine de idei, naţionala României under 19 a pierdut meciul amical cu reprezentativa Serbiei, scor 1-3 (0-3). Golul tricolorilor a fost marcat de Citoşcă în minutul 82. Dintre jucătorii de la FC Bihor convocaţi, doar Mărkuş a evoluat timp de 60 de minute, în timp ce Florean nu a fost utilizat.

Titular în centrul defensivei a fost şi orădeanul Sebastian Remeş de la Honved Budapesta, folosit pe toată durata meciului de selecţionerul Lucian Burchel.