Fotbalul mic de liga 5 – rezultate și marcatori

De Teodor Biriş
Fotbalul mic de liga 5 – rezultate și marcatori
În week-end a avut loc o nouă etapă a ligii a 5-a Bihor și s-au consemnat următoarele rezultate:

SERIA 1 – ETAPA 19

Club Atletic Oradea – Slovan Valea Cerului 6-0 (3-0). L. Jurca 15, Panti 42, Pașca 45+1, 46, Hălmăgean 79, D. Costea 90 penalty

Voinţa Suplac – Minerul Şuncuiuş 5-3 (2-2). Tarr 1, Dobai 10 / Vaszok 44, 80, Miclean 45+1, 52, Varadi 53

LPS Bihorul Oradea – Dinamo Oradea 2-5 (0-2). Avram 73, Foica 89 / Junc 6, Peter 21, Hodișan 46, Gal 72, Suciu 78

Cetatea Biharia – Progresul Sâniob 5-0 (4-0). Marian 2, Keri 12, 39, Kulcsar 18, Abrudan 66

Locadin Ţeţchea – Viitorul Bratca 0-1 (0-0). Butiri 90+1

Toldy Sânnicolau de Munte – Foresta Tileagd 1-6 (1-4). Orosz 31 / Gado 7, 25, Turbatu 8, S. Popa 27, Varga 59, V. Ficuț 62

AS Vadu Crișului – Inter Aştileu 0-1 (0-1). Iaz 28

CLASAMENT

1. Club Atletic Oradea 19 19 0 0 105 – 13 57

————————————————————————————-

2. Dinamo Oradea 19 15 3 1 95 – 29 48

3. Voinţa Suplac 19 12 3 4 63 – 33 39

4. Inter Aştileu 19 11 3 5 50 – 40 36

5. Minerul Şuncuiuş 19 10 1 8 54 – 35 31

6. Foresta Tileagd 19 9 3 7 68 – 36 30

7. Cetatea Biharia 19 9 2 8 38 – 42 29

8. Locadin Ţeţchea 19 7 3 9 50 – 55 24

9. Viitorul Bratca 19 7 2 10 34 – 47 23

10. AS Vadu Crișului 19 7 2 10 31 – 47 23

11. Slovan Valea Cerului 19 5 4 10 22 – 43 19

12. LPS Bihorul 19 4 0 15 35 – 90 12

13. Toldy Sânnicolau 19 2 2 15 27 – 102 8

14. Progresul Sîniob 19 0 4 15 16 – 75 4

Etapa viitoare (13 mai, ora 18.00): Minerul Şuncuiuş – Club Atletic Oradea, Dinamo Oradea – Voinţa Suplac, ACS Progresul Sâniob – LPS Bihorul, AS Vadu Crișului – Cetatea Biharia, Inter Aştileu – Viitorul Bratca, Foresta Tileagd – Locadin Ţeţchea, Slovan Valea Cerului – Toldy Sannicolau de Munte.

SERIA 2 – ETAPA 17

Victoria Avram Iancu – Unirea Roşia 1-6 (1-3). Nistor 19 / Moce 11, 39, V. Burescu 26, 50, Bolha 48, 75

Voinţa Cheresig – Voința Ciumeghiu 1-1 (1-1). Luca 45+1 / Dudaș 31

Vida Pomezeu – AS Unirea Oşorhei 1-4 (0-0). I. Șora 84 / Cora 53, Lupașcu 60, Lascu 78, Cornea 87

Izvorul Cociuba Mare – Zorile Bunteşti 2-2 (1-1). Ciotea 16, B. Moldovan 79 penalty Diniș 32 penalty, 71

Victoria Tulca – Viitorul Tărian 1-3 (1-1). Milian 30 / B. Balog 15, F. Balog 69, Cr. Pop 90+3

Gloria Căbeşti – Vulturul Dobreşti 3-1 (1-1). Szekeres 39, Dereș 49, Rusu 53 / M. Bocioc 20

CLASAMENT

1. Unirea Oşorhei 17 15 0 2 63 – 11 45

————————————————————————————-

2. Gloria Căbeşti 17 13 3 1 73 – 28 42

3. Unirea Roşia 17 9 3 5 54 – 39 30

4. Vulturul Dobreşti 17 8 1 8 36 – 31 25

5. Viitorul Tărian 17 7 4 6 32 – 39 25

6. Victoria Avram Iancu 17 7 3 7 39 – 31 24

7. Voința Ciumeghiu 17 7 3 7 38 – 53 24

8. Zorile Bunteşti 17 7 1 9 60 – 41 22

9. Izvorul Cociuba Mare 17 7 1 9 36 – 60 22

10. Voinţa Cheresig 17 5 4 8 22 – 38 19

11. Victoria Tulca 17 2 2 13 16 – 56 8

12. Vida Pomezeu 17 2 1 14 21 – 63 7

Etapa viitoare (13 mai, ora 18.00): Voința Ciumeghiu – Victoria Avram Iancu, Unirea Oşorhei – Voinţa Cheresig, Izvorul Cociuba Mare – Vida Pomezeu, Viitorul Tărian – Gloria Căbeşti, Unirea Roşia – Victoria Tulca, Zorile Bunteşti – Vulturul Dobreşti.



0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici !