Fruntaşi la CN Şcolar de karate

Duel spectaculos pe tatami
Campionatul Naţional Şcolar de Karate şi Discipline Asociate şi Cupa „Palatului Shogunul 2015” s-au desfăşurat sâmbătă Oradea Shopping City.

La competiţie au participat 286 de sportivi de la 33 de cluburi din ţară. Echipa Palatului Copiilor-Shogunul Oradea (antrenor Ioan Vaida) s-a clasat pe primul loc în clasamentul general pe cluburi pe secţiunea Ministerului Educaţiei Naţionale. Clubul orădean a participat cu 50 de sportivi şi a obţinut 25 de titluri de campioni naţionali şcolari.

Bihorenii au fost urmaţi de Palatul Copiilor – CSM Școlar Reșița şi Clubul Copiilor şi Elevilor Lupeni-Petrila.

În clasamentul general pe cluburi pe Federaţiile de Karate şi Arte Marţiale primul loc a fost ocupat de CS Champions Karate Hunedoara, urmaţi pe podium de CS „Nippon M” Karate Timişoara şi CS Sport Star Anina.