BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Opinii
Intrigat de starea jalnica a DJ Les – Tinca

Intrigat de starea jalnica a DJ Les – Tinca

la 21 April 2011 09:51
21 April 2011 09:51
<p>Vă salut din nou,</p>
Scris de IM:BIHOR_ONLINE - <p>Vă salut din nou,</p>

Trimite articolul

X

Revin cu rugamintea de a ne ajuta cu un articol în paginile ziarului dvs. despre starea mai mult decât jalnică a drumului judeţean Les – Tinca şi despre nepăsarea Consiliului Judeţean Bihor.

Între timp am luat (cu greu) încă o dată legătura telefonică cu d-na Romocian (0259-419-509), inspectorul zonal de la Drumuri Judeţene din cadrul Consiliului Judeţean Bihor, am întrebat-o despre termenul/graficul de execuţie, de ce se tergiversează cu demararea lucrărilor etc, însă răspunsurile domniei-sale au fost mai mult decât evazive pe marginea subiectului. Culmea este că singurul raspuns concis pe care ni l-a dat a fost cel legat de faptul că Consiliul Judeţean nu va investi nici un ban în această perioada pentru nici un fel de lucrări de plombare/aplicare de mixturi astfaltice pe sectorul de drum respectiv, tocmai datorită faptului ca de aici încolo firma Strabag, cea câştigătoare a licitaţiei se va ocupa de problemă. Se spală pe mâini, cu alte cuvinte – tertip tipic românesc.

Am încercat să luăm legătura şi cu cineva de la Strabag, să ne lămurim care este şi punctul dânşilor de vedere însă nu am reuşit până în acest moment. Aşa că până ne va întinde cineva o mână de ajutor (avem convingerea că Jurnal bihorean o va face), nu avem decât să suferim, să înjurăm şi să investim în repararea autoturismelor personale.

PS: După cum aţi observat, folosesc termenul de plural, datorită faptului că vă vorbesc în numele a cel puţin 30-40 de persoane cunoscute (şi probabil sunt încă sute pe care nu le cunosc personal) care navetează zilnic ruta Tinca – Oradea.

Cu mulţumiri anticipate,

Dorin Popa

 

Trimite articolul

X
Taguri:
les ,
oradea ,
tinca
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Băut bine la volan, un bărbat din Sântandrei s-a izbit cu mașina de un cap de pod. A fost reținut
    Incidentul s-a petrecut în seara zilei de vineri, 28 august.

    Cultură

    INTERVIU cu Claudia Droc, manager TIFF Oradea / „Oradea, cea mai frumoasă sală de cinema din România”
    TIFF Oradea revine în perioada 25-27 septembrie 2026 cu a 9-a ediție, cu filme în avanpremieră, invitați speciali și cine-concerte, desfășurate în locațiile consacrate: Piața Unirii Open Air, Teatrul de Stat Oradea, Filarmonica de Stat și Sinagoga Sion.

    România

    Ai un copac în curte? Nu-l tăia până nu verifici asta. Poți avea nevoie de aprobare
    Toamna începe sezonul curățeniei în curțile românilor. Frunzele sunt strânse, gardurile vii sunt tunse, crengile uscate sunt îndepărtate, iar copacii care au îmbătrânit sau au devenit incomozi ajung, uneori, pe lista lucrărilor de făcut.

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă pe strada Libertății din Oradea

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apa potabilă în Paleu și Săldăbagiu de Munte

    BIHON CAO

    CAO anunță întrerupere alimentării cu apă pentru zona străzilor Gheorghe Doja, Teleki Mihaly, Kabos Endre, Cartier Podgoria

    România

    Un cunoscut brand românesc de cosmetice, amendat cu 5.000 de euro după un atac informatic
    Unul dintre brandurile românești cunoscute de cosmetice, Gerocossen, a ajuns în atenția autorității pentru protecția datelor după ce compania a fost ținta unui atac informatic.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Peste 91 de milioane de lei investiți în Ștei, după finalizarea a 17 proiecte PNRR
    În orașul Ștei au fost finalizate toate cele 17 proiecte finanțate prin Planul Național de Redresare și Reziliență, investițiile având o valoare totală de peste 91 milioane de lei. Proiectele au vizat 25 de clădiri și au acoperit domenii precum educația, sănătatea, serviciile sociale, eficiența energetică, administrația publică și dezvoltarea urbană.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Pagube de 8.000 de lei pentru un orădean, după ce un vecin i-a zgâriat de două ori mașina de serviciu
    Un orădean s-a ales cu ambele mașini de serviciu avariate și cu pagube evaluate la aproape 8.000 de lei, după ce un vecin i-a zgâriat de două ori caroseria. A făcut-o la adăpostul întunericului, la un interval de o lună, în fața unui bloc de pe bulevardul Dacia, din Oradea.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X