Ionuţ Pop a debutat în Youth Champions League

Portarul orădean Ionuţ Pop a jucat pentru prima dată în competiţia juvenilă a Champions League în meciul cu Manchester City, din ultima etapă a fazei grupelor.

Portarul orădean a închis poarta 70 de minute, însă apoi a încasat patru goluri. Manchester City a reuşit să câştige cu 4-0, toate golurile fiind marcate în ultimele 20 de minute de Celina ’71, Byrne ’76, Ambrose ’82 şi Barker ’90+3.

Ionuţ Pop are 17 ani şi a fost cedat definitiv de FC Bihor la AS Roma, după ce a fost împrumutat un an, pentru o sumă de circa 85.000 de euro, plus alte bonusuri de performanţă.