Istoria se repetă la CS Osorhei

CS Oșorhei nu știe gestiona finalurile de meci și acest aspect se decontează cu puncte pierdute.

La fel ca în jocurile cu Olimpia Satu Mare, Europa Chișineu Criș, CS Oșorhei a luat și vineri gol la „spartul târgului” și Seso Câmpia Turzii a plecat cu un punct de pe Stadionul Iuliu Bodola, scor 1-1 (0-0). Un meci pe care bihorenii l-au dominat, au ratat ocazii clare, dar au luat doar un punct.

Scorul a fost deschis în minutul 60 de Cristi Andor, cu un șut cu efect de la 15 metri trimis la colțul lung (1-0). Au urmat ratările lui Ember (63), Dobrescu (73 și 79) și Lupașcu (75), iar în loc de o victorie lejeră, CS Oșorhei a fost egalată. În minutul 89, Tilincă, fostul atacant al CFR Cluj a înscris din apropierea liniei porții după o nesincronizare în defensiva Oșorheiului (1-1).

CS Oşorhei – Seso Câmpia Turzii 1-1 (0-0)

Au marcat: Cr. Andor 60 / Tilincă 89

CS Oşorhei: Sg. Ghilea – Cr. Morar, Pintea, Lupuţ, Arsene – Ember, Magda (46 Dobrescu), Pop Şerban, Andor (89 Nistor) – Blănaru (54 Galea), Lupaşcu (86 S. Ban). Antrenori Cosmin Bodea şi Viorel Domocoş.

Seso: Pampea – Moldovan (65 Văscan), Şt. Popa, Muscă, Moţet – Mocan, Boroştean (77 Tilincă), David, Şoancă (57 Mercean) – Cocoară (71 Covaci), Fertea. Antrenori: Cosmin Văsâie şi Cosmin Tilincă.

Arbitri: Florin Andrei (Tg. Mureş) – Peter Jozsef (Sf. Gheorghe), Dănuţ Costea (Satu Mare).

Observatori FRF: Romeo Malac și Dan Gabriel (Timişoara).

REZULTATE CONSEMNATE ÎN ETAPA 19:

Unirea Dej – Olimpia Satu Mare 0-1 (0-0). Kinczel 70

Şoimii Pâncota – Naţional Sebiş 5-0 (3-0). Burian 17, 55, Lung 29, 87, Al. Mihai 44

FC Hunedoara – Europa Chișineu Criș 4-0 (2-0). Făgărăşanu 36, 44, Pepenar 62, D. Suciu 64

CS Osorhei – Seso Câmpia Turzii 1-1 (0-0). Andor 60 / Tilincă 89

FC Zalău – Jiul Petroşani 3-0 (la masa verde)

Echipa din Petroșani s-a retras din campionat în această pauză de iarnă.

Plimob Sighetu Marmaţiei – FCM Turda 3-0

Echipa din Turda a fost exclusă din campionat după două neprezentări.