Judoka pe podium la Cupa Europeana Pitesti

De Gavril Nutiu
Concursul de Cupă Europeană de judo pentru cadeţi under 18 ani de la Piteşti a reunit la start 376 de sportivi din 19 ţări.

Printre aceştia s-au aflat judoka de la JC Liberty LPS Bihorul (antrenor Aurelian Fleisz), care au obţinut două medalii. Performerii delegaţiei orădene au fost Kunszabo Luca (+90 kg), care a cucerit medalia de aur şi Petras Patricia, care a intrat în posesia medaliei de argint. Au mai participat Vlad Luncan, George Szalacsi (ambii la 50 kg), Andrei Guşă şi Andrei Stoica (ambii la 73 kg). Competiţia s-a încheiat cu un stagiu internaţional de pregătire.