Kinder Paleu a pierdut meciul cu FC Hunedoara

Kinder a jucat de la egal la egal cu hunedorenii
Întâlnirea dintre liderul din Liga 4 Bihor și lidera Seriei a V-a din Liga 3 s-a încheiat cu victoria oaspeților.

FC Hunedoara s-a impus cu 2-1 (0-1) în compania celor de la Kinder Paleu. Hunedorenii au deschis scorul în minutul 35, dar bihorenii au egalat în minutul 50 când E. Popa a obținut o lovitură de pedeapsă și P. Balea a transformat cu siguranță. Pe final de meci, oaspeții au marcat golul victoriei grație unui gol norocos, mingea șutată fiind deviată în propria poartă de Lupuț. Antrenorul Muzsnay Zsolt a folosit următorii jucători: Ghețe – Cătană, Mureșan, Lupuț, Tătar, R. Ștefan, Laszlo, Balea, Balla, Rogojan, E. Popa. Au mai intrat: Mihuț, Popescu, Lele, Pașca. Sâmbătă, Kinder Paleu va juca cu FC Termal Gyula.