Laureatii Cupei UAMT la karate traditional

De Teodor Biriş
Laureatii Cupei UAMT la karate traditional
In sala de sport din Paleu s-a desfăşurat a 15-a ediţie a Cupei UAMT, competiţie organizată de CS UAMT-U Agora Oradea cu sprijinul DJST Bihor şi AJKT Bihor.

Au participat 80 de karateka de la patru cluburi, toate din Bihor: CS UAMT U Agora (antrenori Bernath Csaba și Melania Cîmpan), CS Todome (antrenor Alina Popa), CS Fudoshin (antrenori Mihai și Adriana Turla) şi CS Paleu (antrenor Nagy Zoltan). După desfăşurarea probelor de concurs, pe primul loc în clasamentul general s-a clasat CS UAMT-Universitatea Agora, urmat de CS Todome Oradea, CS Paleu şi CS Fudoshin.

 

REZULTATE UAMT-U Agora

 

Kata Individual

Locul I: Cozma Paul, Luca Darius, Olariu Razvan, Binselan Mihai, Keri Tibor, Higyed Erik, Agud Ramon, Kalman Szabolcs, Bibart Andrei, Olar Andrei, Kiraly Mark, Molnar Carina, Varabecz Evelyn, Weisz Diana, Whol Otto.

Locul II: Higyed Ivette, Domocos Raul, Achim Florina, Veres Tamas, Ghitea Evelyn, Tautan Andrei, Iancu Raul, Moga Andrei, Bancsik David, Dezsi Tamas.

Locul III: Tautan Ionut, Pop Dragos, Hava Antonio, Lung Sebastian, Luca Andrei, Ristea George.

Locul IV: Ghitea Marc, Budea Corin, Gal Gabriel.

 

Kumite Individual

Locul I: Kiraly Mark, Bancsik David, Luca Andrei, Varabecz Evelyn, Keri Tibor.

Locul II: Olar Andrei, Moga Andrei, Molnar Carina, Bibart Andrei.

Locul III: Whol Otto, Ristea George, Kalman Szabolcs, Weisz Diana, Hava Antonio, Tautan Andrei.

 

REZULTATE TODOME ORADEA

Kata individual

Locul I: Privigyei Klaudia, Borzescu Larisa, Chiana Amelia, Borzescu Patrik, Papis Patrick, Mocanu Stefania, Craciun Raul, Mihut Denis, Marian Catalin, Gui Oana.

Locul II: Medesan Darian, Botnaru Izabella, Zaha George, Chiana Andrei.

Locul III: Tise Horia, Szabo Stefan

Locul IV: Copos Alexandru

 

Kumite individual

Locul I: Gui Oana

Locul III: Marian Catalin

 

REZULTATE CS PALEU

 

Kata individual

Locul I: Kallai Viktoria, Molnar Balint, Megyesi Alexa, Toth Vivien, Kallai Mark, Vancea Agnes, Bornemissza Bernadette, Bravacz Melinda, Mihut David.

Locul II: Toth Dariusz, Kincses Izabella, Molnar Roland.

Locul III: Csarnai Katika, Iszaki Gyusika, Szebeni Csongor

 

Locul IV: Szabo Csongor

 

Kumite individual

Locul I: Molnar Roland

Locul II: Toth Vivien

Locul III: Bravacz Melinda

 

 

REZULTATE FUDOSHIN

 

Kata individual

Locul I: Lazar Andrei, Moldovan Dariana, Panc Julia, Nistor Mihai, Ban Catalin.

Locul II: Dunes Darius, Avram Laurentiu, Burger Andrei

Locul III: Lucaciu Andreea

Locul IV: Purda Bogdan

 

Kumite individual

Locul I: Ban Catalin, Avram Laurentiu.

Locul II: Purda Bogdan, Nistor Mihai.

Taguri: , ,


0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici !