Luceafărul a depăşit suta de goluri

© Căpitanul Adrian Balea a marcat golul 100

VALEA LUI MIHAI. În prologul etapei a XX-a, Luceafărul Oradea a obţinut joi a 19-a victorie în acest sezon, scor 5-0 (2-0), în deplasare cu Unirea Valea lui Mihai.

Cu cele cinci goluri înscrise „luceferii” au depăşit pragul de 100 de goluri în campionatul Ligii a IV-a. Onoarea de a marca golul jubiliar i-a aparţinut căpitanului Adrian Balea în minutul 29.

Celelalte goluri au fost marcate de Balla 16 şi 66, Floruţ 60, C. Roşu 62.

De remarcat şi faptul că Luceafărul nu a mai primit gol în ultimele şapte jocuri de campionat.

Pentru Luceafărul au evoluat: Goia (68 Mihelea) – Tătar (70 Teşedan), M. Popa, Ciuciu, Jude (80 G. Cornea) – Balea, Floruţ, Sfârlea, Balla – Modan (63 Agiurgioaei). Antrenori: Zsolt Muzsnay, Alexandru Kiss şi Ioan Pap-Deac.

În acest meci şi-a făcut debutul în Liga a IV-a portarul Felix Mihelea (16 ani), trimis în locul lui Goia în ultimele 22 de minute.