Luceafărul a învins Ripensia

De Gavril Nutiu
Divizionara secundă Luceafărul Oradea a învins cu scorul de 3-2 (1-1) echipa Ripensia Timişoara, într-un meci de pregătire, desfăşurat sâmbătă, la baza proprie de la Sânmartin.

Golurile formaţiei bihorene au fost înscrise de Luduşan, V. Pop şi Codoban, ultimii doi din penalty. Timişorenii au deschis scorul, dar Luduşan a egalat până la pauză.

În repriza secundă, gazdele au marcat de două ori, după oaspeţii au redus din diferenţă, stabilind scorul final, 3-2. Echipa bihoreană a ratat şi alte ocazii de gol.

Antrenorii Cristian Lupuţ şi Ioan Pap Deac au aliniat echipa: Goia – Torişte, Oros, Opriş, I. Ban, Chiorean, D. Lukacs, V. Pop, Gunie, Paraschiv, Luduşan. Au mai jucat: Moroi – Codoban, Prejmerean, Mitrică, Drăgan, Musa.

Săptămâna viitoare, Luceafărul va susţine alte două partide de verificare, în compania echipelor ASU şi ACS Poli Timişoara.