BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Sport local
Luceafarul Felix a trecut de Unirea Valea lui Mihai

Luceafarul Felix a trecut de Unirea Valea lui Mihai

la 1 February 2012 23:14 Reactualizat la: 2 February 2012 09:16
1 February 2012 23:14 Reactualizat la: 2 February 2012 09:16
Cele două echipe bihorene s-au confruntat miercuri pe terenul sintetic de la Baza Tineretului.
Scris de erdei - Cele două echipe bihorene s-au confruntat miercuri pe terenul sintetic de la Baza Tineretului.

Trimite articolul

X

După o jumătate de oră de joc echilibrat, orădenii au profitat de o eroare a defensivei Unirii şi au punctat prin Gheorghe Popescu ( 35). La două minute distanţă, Claudiu Codoban a dublat avantajul fructificând o lovitură liberă de la 18 metri (2-0). Scorul final a fost stabilit de Florin Neaga cu o lovitură de cap din şase metri la zece minute de la reluarea reprizei a doua (3-0).

În acest joc Leo Grozavu l-a testat pe portarul Cătălin Samoilă (22 de ani), căruia i-a expirat contractul la Sportul Studenţesc. „Am primit referinţe bune despre el. Este un portar cu calităţi şi a arătat acest lucru şi astăzi (n.r. – ieri), dar şi la antrenamente. Rămâne să discutăm cu conducerea”, a explicat Grozavu. O parte dintre jucători au fost menajaţi, în timp ce Bundea, Goia şi Grozoni n-au putut evolua din motive medicale. Mâine, de la ora 11, Luceafărul joacă la Salonta din nou cu ACS Recaş.

Au evoluat echipele

Luceafărul: Samoilă – G. Bogdan, Pocian, Cura, A. Achim – Svarczkopf, D. Mureşan, Codoban – Blănaru, Gh. Popescu, Cr. Andor. După pauză au mai jucat Sălăjan – Ov. Ghilea, D. Muntean, C. Roşu, Fl. Neaga, Floruţ, Letan, Molnar L. şi Konyeha. Antrenor: Leo Grozavu

Unirea: Szasz – Săraz, Nistor, Magda, Cr. Morar – Buştea, Fele S., Crişan, Iambor – Dumiter, Papp L. Au mai intrat Fele Sz., Ciuciu şi Ruszkai. Antrenor: Csüri Sandor

T.B.

Remiza cu ACS Recas

Trimite articolul

X
Taguri:
amical ,
Luceafarul Felix ,
Unirea Valea lui Mihai
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    Educație

    Elevii ar putea rămâne fără bursa socială în vacanțele școlare. Ministerul Educației propune schimbarea regulilor
    Bursele sociale ar putea fi acordate doar în lunile în care elevii merg la cursuri, potrivit unei propuneri lansate de Ministerul Educației și Cercetării.

    Cultură

    Patru muzee și obiective culturale din Bihor se alătură Nopții Muzeelor la Sate
    Evenimentul aduce în prim-plan patrimoniul cultural rural din România, oferind acces gratuit publicului la muzee sătești, colecții etnografice, case memoriale și biserici de lemn.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    De la petrecere în pivniță, la furt din casa parohială. Un hoț de 70 de ani a furat bicicleta unui preot din Sălacea
    Condamnat de mai multe ori pentru furturi, în special de biciclete, un recidivist din Bihor a ajuns din nou în fața judecătorilor pentru o faptă similară. În vârstă de 70 de ani și originar din Galoșpetreu, Tibor Szavó este inculpat într-un dosar aflat pe rolul Judecătoriei Marghita, în care este acuzat că, după o zi stropită cu alcool la o petrecere într-o pivniță, a furat o bicicletă din curtea unei case parohiale din Sălacea.

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă Oradea, zona Republicii, Piața București, Ștefan cel Mare

    BIHON CAO

    Se întrerupere alimentare cu apă în Oradea pentru zonele Piața București, Săvineștilor, Berzei și Ștefan cel Mare

    BIHON CAO

    De unde a venit apa fierbinte din Valea Nimăiești? Compania de Apă Oradea face publice primele constatări

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Ce facem astăzi, 19 august, în Oradea?
    Bihon.ro vă prezintă activitățile care au loc în Oradea, în data de 19 august.

    BIHON Sport local

    FRF a anunțat cele 8 serii din Liga 3. Patru echipe bihorene se vor alinia la startul sezonului 2026/2027
    96 de echipe vor participa în noua ediție de campionat în Liga 3, câte 12 în fiecare din cele 8 serii.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    O tânără din Oradea era să rămână fără o parte din buză după o injecție cu acid hialuronic. Procedura, făcută într-un salon de tatuaje
    În noaptea de vineri spre sâmbătă, 14 - 15 august echipa de la Chirurgie Plastică și Estetică de la Spitalul Clinic Județean de Urgență Bihor a intervenit în regim de urgență pentru o tânără care a suferit o ischemie acută a buzei în urma unei injectări cu acid hialuronic. 1
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X