Luceafarul Oradea a castigat la Bekescsaba

Echipa orădeană a obţinut o nouă victorie, scor 1-0 (1-0), în faţa maghiarilor de la Elore Bekescsaba (Liga 2).

Unicul gol al partidei a fost marcat de Victor Dobrescu în minutul 25: Lupaşcu a centrat în faţa porţii şi Dobrescu a luat faţa fundaşului şi a trimis mingea în plasă din 6 metri.

Pentru Luceafărul au evoluat: B. Miron (’60 Sălăjan) – Mihuţ, Miculescu, Lupuţ, A. Achim – Fl. Neaga, Svarczkopf, Cr. Andor, C. Roşu – Lupaşcu, Dobrescu. Din minutul 46 au jucat: D. Muntean, Letan, Cura, V. Prodan – Buştea (’70 Gh. Popescu), Ov. Ghilea, Pocian, Ianc – Blănaru, Codoban.

Următorul joc de verificare al Luceafarului Oradea este programat vineri, de la ora 11, în compania formaţiei UTA Arad, la Baza Sportivă Luceafărul din Sânmartin.