Primul gol primit, prima înfrângere pentru FC Bihor

După două victorii obţinute în faţa unor adversari de Liga a IV-a, FC Bihor s suferit primul eşec în duelul cu Naţional Sebiş, liderul Seriei a V-a din Liga a III-a.

Pe teren propriu, arădenii au câştigat cu 1-0 (0-0) prin golul marcat de Toader în minutul 76, care a şutat din 6 metri şi cu toată opoziţia lui Fildan mingea a depăşit linia porţii, golul fiind validat la semnalizarea asistentului.

Per ansamblu, meciul a fost echilibrat, ambele echipe mai având câteva şanse de a marca. Bihorenii au şi înscris primii, în minutul 15, însă reuşita lui Hadăr a fost anulată pe motiv de ofsaid.

Sâmbătă, FC Bihor se va duela cu CS Ineu, în Oradea, terenul pe care se va disputa urmând să fie stabilit vineri, în funcţie de vreme.

Au evoluat echipele

Naţional: Merşca – Mînecan, Morariu, Albert, Neacşu – Răducă, Chindriş, Bozian, Dobricean – Blănaru, Mîndruşcă (36 Miron). În repriza a doua: Merşca – Feieş, Morariu, Jude, Neacşu – Avădanei, Balint, Beuran, Coţan – Samuel, Miron. Au mai jucat: Higyed, Toader, Susan, Galea. Antrenor: Mihai Petcuţ

FC Bihor: Smaranda (62 Fildan)– Letan (46 Mihuţ), Fl. Lazăr (78 Bactăr), Mintaş (69 Letan), A. Achim (46 Lupu) – M. Popa (46 Haş), Străuţ (68 M. Stancu) – Ianc, Sorian (76 Nichita), Lukacs Zs. (46 Fl. Pop) – Ad. Hadăr (46 Lukacs R.). Antrenor: Alexandru Pelici.