Repetiţie utilă înaintea CN de copii şi juniori

De Gavril Nutiu
Repetiţie utilă înaintea CN de copii şi juniori
Un grup de 26 de componenţi (copii, cadeţi şi juniori) ai secţiei de înot de la CS Crişul (antrenori Illés Zsolt, Georgeta Schier) a luat parte la concursul internaţional de la Arad.

Competiţia a reunit la start 240 de înotători de la zece cluburi din România (Arad, Oradea, Timişoara, Baia Mare, Hunedoara) şi Ungaria (Szentes). Pentru orădeni, concursul a constituit un prilej de verificare a potenţialului înainte de participarea la CN de copii şi juniori, care vor avea loc la datele de 26-29 noiembruie la juniori, respectiv 4-6 decembrie la copii.

Înotătorii orădeni au avut evoluţii remarcabile, reuşind să se claseze pe podium la numeroase probe şi categorii de vârstă, după cum urmează:

Ioana Buzlea (15 ani), locurile 1 la 100 m liber, 100 m bras şi 100 m fluture, locul 2 la 100 m spate

Sebastian Buzlea (13 ani), locul 3 la 50 m spate

Huszár Ingrid (12 ani), locurile 1 la 50 m liber, 50 m bras, 50 m fluture, locul 2 la 50 m spet, locul 3 la 100 m liber

Mihnea Dăscălescu (11 ani), locurile 1 la 50 m liber şi 50 m bras, locul 2 la 50 m spate

Papp Zselyke (11 ani), locul 1 la 50 m spate, locul 2 la 50 m fluture, locul 3 la 50 m bras

Szilágyi Szabolcs (11 ani), locurile 2 la 50 m bras şi 50 m fluture, locul 3 la 50 m spate

Kemecsei Csenge (10 ani), locul 1 la 50 m liber, locurile 2 la 50 m spate şi 50 m fluture

Fila Barbara (10 ani), locul 1 la 50 m spate, locurile 2 la 50 m fluture şi 50 m bras

Márton Panna (10 ani), locurile 3 la 50 m liber şi 50 m bras

Mara Sălăjan (9 ani), locurile 1 la 50 m liber şi 50 m fluture, locul 3 la 50 m bras

Mihai Zach (9 ani), locurile 1 la 50 m fluture şi 50 m spate, locul 2 la 50 m liber, locul 3 la 50 m bras

Lörincz Jázmin (9 ani), locul 1 la 50 m spate, locurile 2 la 50 m liber, 50 m bras şi 50 m spate

Marius Tătar (9 ani), locul 1 la 50 m liber, locul 3 la 50 m spate

Alţi trei sportivi, în vârstă de 8 ani, au concurat la categoria 9 ani, clasându-se pe podium sau în apropierea sa: Daniel Coroianu, locul 3 la 50 m fluture; Andreea Budea, locul 4 la 50 m liber, locul 5 la 50 m spate şi locul 6 la 50 m fluture; Kiss Kamilla, locul 4 la 50 m spate şi locul 5 la 50 m liber.



0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase