Rezultate in etapa a XII-a din Liga V

Rezultate in etapa a XII-a din Liga V
FOTBAL LIGA 5 BIHOR. Rezultate consemnate în cele trei serii:

SERIA 1 – ETAPA 12

AS Vadu Crișului – Sporting Lugaş 0-5

Voinţa Suplac – Toldy Sânnicolau de Munte 2-1

Locadin Ţeţchea – Inter Aştileu 6-0

Electric Star Marghita – Săgeata Brusturi 2-2

Unirea Bratca – CS Diosig 2-6

Minerul Voivozi-Popeşti – AC Bihorul Lugaş 5-1

CS Săcueni – Minerul Şuncuiuş 0-0

 

CLASAMENT

1.      Locadin Ţeţchea  12     11      0       1       54     –        11      33

——————————————————————————

2.      CS Diosig   12     9       1       2       64     –        12     28

3.      Sporting Lugaş    12     9       1       2       41     –        15     28

4.      Minerul Voivozi   11      8       1       2       42     –        24     25

5.      Minerul Şuncuiuş 12     5       4       3       19     –        19     19

6.      AC Bihorul Lugaş         11      5       1       5       22     –        26     16

7.      Voinţa Suplac 12 5       1       6       24     –        31     16

8.      Unirea Bratca      12     5       0       7       29     –        37     15

9.      Inter Aştileu         11      4       2       5       19     –        33     14

10.    Toldy Sânnicolau 12     4       2       6       24     –        39     14

11.     Săgeata Brusturi  12     3       3       6       27     –        34     12

12.    CS Săcueni 12     2       2       8       11      –        31     8

13.    Vadu Crișului      12     2       2       8       14     –        37     8

14.    Electric Star         12     0       2       10     14     –        51     2

 

Etapa viitoare (22-23 noiembrie): Sporting Lugaş – Voinţa Suplac,

Minerul Şuncuiuş – AS Vadu Crișului, AC Bihorul Lugaş – CS Săcueni, CS Diosig – Minerul Voivozi-Popeşti, Săgeata Brusturi – Unirea Bratca, Inter Aştileu – Electric Star Marghita, Toldy Sânnicolau de Munte – Locadin Ţeţchea.

 

SERIA 2 – ETAPA 11

Voinţa Ciumeghiu – AS Cefa 10-3

Foresta Tileagd – Viitorul Tărian 1-2

CS II Oşorhei – Dacia Gepiu 3-3

Unirea Livada – Voinţa Cheresig 7-1

Cetatea Biharia – CSC FC Paleu 3-0

Frontiera Oradea – CS Mădăras 0-3

 

CLASAMENT

1.      CS Mădăras         11      10     1       0       49     –        8       31

—————————————————————————

2.      Frontiera Oradea 11      6       4       1       42     –        14     22

3.      Unirea Livada      11      6       3       2       31     –        16     21

4.      Cetatea Biharia    11      6       2       3       25     –        13     20

5.      CSC FC Paleu     11      5       1       5       30     –        29     16

6.      Viitorul Tărian     11      6       0       5       23     –        21     18

7.      Foresta Tileagd    11      4       2       5       22     –        25     14

8.      Dacia Gepiu         11      3       4       4       22     –        20     13

9.      Voinţa Ciumeghiu         11      4       2       5       25     –        35     14

10.    CS II Oşorhei       11      2       2       7       12     –        30     8

11.     Voinţa Cheresig   11      2       1       8       15     –        53     7

12.    AS Cefa      11      1       0       10     12     –        43     3

 

Etapa viitoare (22-23 noiembrie): AS Cefa – CS Mădăras, Frontiera Oradea – CSC FC Paleu, Cetatea Biharia – Voinţa Cheresig, Unirea Livada – Dacia Gepiu, CS II Oşorhei – Viitorul Tărian, Foresta Tileagd – Voinţa Ciumeghiu.

SERIA 3 – ETAPA 11

Unirea Roşia – Victoria Tulca 4-2

LPS Bihorul – Cetate Biharia 7-1

Zorile Bunteşti – CSC Sânmartin II 4-1

Izvorul Cociuba Mare – Poiana Budureasa II 0-0

Inter Crişul Batăr – Gloria Căbeşti 5-0

Meciul Vulturul Dobreşti – FC Universitatea II Oradea a fost amânat pentru 29 noiembrie.

 

CLASAMENT

1.      Gloria Căbeşti     11      7       0       4       38     –        23     21

—————————————————————————

2.      Zorile Bunteşti     11      6       3       2       26     –        18     21

3.      Victoria Tulca      11      6       1       4       25     –        18     19

4.      Universitatea II Or.       10     5       2       3       30     –        23     17

5.      Izvorul Cociuba   11      5       2       4       18     –        21     17

6.      Unirea Roşia        11      5       1       5       38     –        29     16

7.      CSC II Sânmartin         11      5       1       5       27     –        30     16

8.      Poiana II Budureasa      11      4       3       4       24     –        23     15

9.      Vulturul Dobreşti 10     4       2       4       32     –        23     14

10. Inter Crişul Batăr    11      4       2       5       29     –        27     14

11. LPS Bihorul   11      4       2       5       28     –        29     14

12. Cetate Biharia         11      0       1       10     15     –        64     1

 

Etapa viitoare (22-23 noiembrie): FC Universitatea II Oradea – Gloria Căbeşti, Inter Crişul Batăr – Poiana Budureasa II, Izvorul Cociuba Mare – CSC Sânmartin, Zorile Bunteşti – Cetate Biharia, LPS Bihorul – Victoria Tulca, Unirea Roşia – Vulturul Dobreşti.



0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici !