Sfârlea şi-a făcut debutul la FC Hidişel

De Teodor Biriş
Sfârlea şi-a făcut debutul la FC Hidişel
După Florin Lazăr, adus înaintea startului de sezon, FC Hidişel a mai înregimentat un jucător cu experienţă.

Este vorba de mijlocaşul Sebastian Sfârlea, fost ultima dată la Luceafărul Oradea, care a debutat pentru formaţia antrenată de Lucian Stance în meciul câştigat cu 5-0 la Olimpia Salonta.

Sebi Sfârlea (34 de ani) are la activ 121 de meciuri în Liga 1 şi 150 de jocuri în Liga 2.

FOTBAL – LIGA 4 – ETAPA 2

Rezultate consemnate:

FC Universitatea Oradea – Viitorul Marghita 1-0 (0-0). B. Popa 80
CF Beiuş – Unirea Valea lui Mihai 2-3 (0-2). Silaghi 68, D. Toma 90+6 / R. Crişan 13, Iles 38, 63
Cartonaş roşu: Letai (Unirea) în minutul 84 pentru cumul
Crişul Aleşd – CS Diosig 1-4 (1-1). L. Biber 25 / Hodişan 33, 67, Gado 63, E. Popa 81
Partium Oradea – Viitorul Borş 0-20 (0-8). Kincses 3 autogol, A. Marinău 9, Varitz 11, 27, 37, Borzescu 15, 35, S. Zadori 16, 58, 77, 87, Balajti 53, 89, Lascu 61, 65, 71, Ienciu 72, 75, Hava 76, 83
Olimpia Salonta – FC Hidişel 0-5 (0-3). Ţuţuianu 13 autogol, Bundea 19, Agiurgioaei 23, D. Cuc 75, Iova 84
Locadin Ţeţchea – CS Mădăras 1-3 (0-1). A. Cipău 61 / R. Puşcaş 29, 86, Briciu 69
CSO Ştei – Victoria Avram Iancu 6-0 (2-0). Cr. Pele 16, 27, 56, 61, 83, Bat A. 76
FC Bihor II – Crişul Sântandrei 0-1 (0-1). D. Găvrilaş 29

CLASAMENT

1. Viitorul Borş 2 2 0 0 23 – 2 6
—————————————————————————————–
2. FC Hidişel 2 2 0 0 11 – 0 6
3. CS Mădăras 2 2 0 0 12 – 2 6
4. CS Diosig 2 2 0 0 11 – 2 6
5. Crişul Sântandrei 2 2 0 0 6 – 0 6
6. CF Bihorul Beiuş 2 1 0 1 8 – 3 3
7. Viitorul Marghita 2 1 0 1 4 – 1 3
8. Unirea Valea lui Mihai 1 1 0 0 3 – 2 3
9. CSO Ştei 2 1 0 1 7 – 7 3
10. FC Universitatea 2 1 0 1 1 – 5 3
11. FC Bihor II 1 0 0 1 0 – 1 0
12. Olimpia Salonta 2 0 0 2 2 – 8 0
13. Locadin Ţeţchea 2 0 0 2 1 – 7 0
————————————————————————————–
14. Crişul Aleşd 2 0 0 2 1 – 10 0
15. Victoria Avram Iancu 2 0 0 2 0 – 12 0
16. Partium Oradea 2 0 0 2 1 – 29 0

ETAPA VIITOARE (5-6 septembrie): CSO Ştei – Crişul Aleşd, CS Diosig Bihardioszeg – CSM Olimpia Salonta, FC Hidişel – CSU Partium Oradea, Viitorul Borş – Locadin Ţeţchea, CS Mădăras – FC Universitatea Oradea, Viitorul Marghita – FC Bihor II Oradea, CSC Crişul Sântandrei – CF Bihorul Beiuş, Unirea Valea lui Mihai – Victoria Avram Iancu.



0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase