Şi-a păstrat pofta de gol şi la FC Genoa

Claudiu Micovschi
Marcator la echipa națională U19, bihoreanul Claudiu Micovschi continuă să înscrie și la echipa de club în campionatul Primavera.

Fostul junior al Luceafărului a punctat în minutul 86 al meciului Genoa – Chievo Verona, scor final 2-1. Într-un final nebun de meci în care toate cele trei goluri s-au marcat în cinci minute în intervalul 83-88. Micovschi are cinci goluri în această toamnă pentru tineretul lui Genoa.

După 9 etape, Genoa ocupă locul 3 în campionatul Primavera cu 17 puncte, fiind devansată de Atalanta Bergamo – 20 puncte şi Inter Milano – 19 puncte.