BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
Bihon CSM Oradea
„Sper să nu mai joace atât de murdar”

„Sper să nu mai joace atât de murdar”

la 28 January 2016 12:31
28 January 2016 12:31
CSM CSU Oradea şi SCM U Craiova se întâlnesc vineri într-un meci din cadrul etapei a 18-a a Ligii Naţionale de baschet masculin. Partida are loc la Arena „Antonio Alexe”, cu începere de la ora 17:15.
Scris de farcas - CSM CSU Oradea şi SCM U Craiova se întâlnesc vineri într-un meci din cadrul etapei a 18-a a Ligii Naţionale de baschet masculin. Partida are loc la Arena „Antonio Alexe”, cu începere de la ora 17:15.

Trimite articolul

X

Radovan Markovic, unul din jucătorii de bază ai orădenilor, şi-a exprimat speranţa ca echipa craioveană să practice un baschet fair-play.

„Sper să nu se repete ceea ce s-a întâmplat în partida din tur, de la Craiova. Acolo a fost un meci foarte urât pentru noi, gazdele au practicat un joc murdar. Au fost multe situaţii în care ei au depăşit orice limită de combativitate, au practicat durităţi, iar arbitrii au tolerat acest fapt. Sper că toţi jucătorii noştri îşi vor aminti ce s-a întâmplat acolo şi vor acţiona în consecinţă, mai ales că vom juca în faţa propriului public”, a declarat Markovic.

„Lunetistul” orădean a vorbit şi despre reîntâlnirea cu fostul coechipier din sezonul trecut, Mladen Pantic, aflat acum la SCM U Craiova.

„Pantic va veni la Oradea dornic să demonstreze că e un jucător de calitate şi că ar fi meritat să continue aici. De obicei, atunci când joci împotriva fostei echipe, te motivezi suplimentar. E firesc să fie aşa, aşa se întâmplă în sport. Noi trebuie să ne vedem însă de planul nostru de joc şi să câştigăm”, a conchis Rade Markovic.

Trimite articolul

X
Taguri:
baschet masculin ,
CSM CSU Oradea
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    FC Bihor

    Victorie pentru FC Bihor în ultimul meci susținut în cantonamentul din Slovenia
    În cel de-al patrulea și totodată ultimul meci de pregătire din cadrul stagiului susținut la Rogla (Slovenia), FC Bihor s-a impus cu scorul de 2-0 (0-0) în fața formației NK Rudeš, nou promovată în prima ligă a Croației. 

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Accident grav la ieșire din Sărand înspre Alparea. O tânără și o minoră de 10 ani au ajuns la spital în stare critică
    Incidentul s-a petrecut în cursul zilei de joi, 16 iulie.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Scandal în Oradea. Tânăr amenințat cu un pistol și lovit cu brutalitate de un alt bărbat
    Autorul a fost reținut de polițiști în cursul zilei de joi, 16 iulie.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Întrerupere parțială pentru alimentare cu apă în localitatea Ceișoara

    BIHON CAO

    Seceta și canicula pun presiune pe rețea. Compania de Apă Oradea avertizează asupra consumului excesiv

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Oradea, str. Pelicanului

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    VIDEO
    Accident între un camion și un autoturism în localitatea Abram. O persoană este evaluată medical
    Evenimentul s-a petrecut în cursul zilei de joi, 16 iulie.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO/VIDEO
    Simulator de descarcerare unic în România, adus din SUA pentru pompierii din Bihor
    Pompierii din Bihor vor avea la dispoziție un simulator de descarcerare unic în România, achiziționat din Statele Unite la inițiativa conducerii Inspectoratului pentru Situații de Urgență (ISU) Bihor.

    Economic

    Vești pentru românii care vor o mașină nouă. Rabla 2026 începe în câteva zile, iar AFM a publicat ghidul oficial
    Programul Rabla 2026 intră în linie dreaptă, iar autoritățile au făcut publice ultimele detalii înainte de lansare.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X