BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Târg de bucate pentru Palatul Episcopal

Târg de bucate pentru Palatul Episcopal

la 1 November 2018 13:16

Târg de bucate pentru Palatul Episcopal

<p>Foto: Crina Dobocan</p>
1 November 2018 13:16
Flash Mob pentru sănătatea episcopului greco-catolic Virgil Bercea și târg culinar pentru salvarea Palatului Episcopal la Liceul Greco-Catolic.
Scris de demeter1 - Flash Mob pentru sănătatea episcopului greco-catolic Virgil Bercea și târg culinar pentru salvarea Palatului Episcopal la Liceul Greco-Catolic.

Trimite articolul

X

Aproape 450 de elevi de la Liceul Greco-Catolic „Iuliu Maniu”, împreună cu profesorii lor, au dorit să își exprime dragostea și grija față de episcopul greco-catolic de Oradea, PSS Virgil Bercea. Aceștia au organizat un flash mob în curtea liceului prin care au dorit să îi transmită ierarhului un mesaj de încurajare și urări de sănătate. După cum Jurnal bihorean/bihon.ro a mai scris, episcopul se află internat într-un spital din Udine (Italia) unde urmează un tratament pentru o pneumonie atipică cu insuficiență respiratorie.

greco 2

Elevii, coordonați de directorul liceului, Antonia Nica, au format un lanț uman cu mesajul: „«Liceul Greco-Catolic „Iuliu Maniu”», «PSS Virgil Bercea», «Sănătate»”.

Pe urmă, costumați în ii și costume tradiționale, au organizat un târg culinar caritabil. Banii adunați la târg vor fi donați pentru refacerea Palatului Episcopal.

Intitulat: „100 de ani, 100 de rețete românești”, târgul a fost coordonat de consilierul educativ Ana Popa și Consiliul Elevilor Liceului Greco-Catolic.

Cu o zi înainte, tinerii, ajutați de părinți, au gătit sarmale, cozonaci, chec, prăjituri, brioșe, plăcinte, dar și alte platouri după rețete românești și le-au expus în cadrul târgului. Produsele au fost achiziționate pe bază de donații în bani de colegii și profesorii lor.

Trimite articolul

X
Taguri:
elevi ,
Flash-mob ,
Palatul Episcopal ,
targ bucate ,
Virgil Bercea
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    Mapamond

    Bulgaria a câștigat Eurovision 2026. România pe locul al treilea
    Cântăreața bulgară DARA a adus sâmbătă seara Bulgariei prima victorie la concursul Eurovision, cu piesa 'Bangaranga', un imn al petrecerii și al emancipării, cu care țara a revenit în competiția de la care lipsise trei ani din cauza problemelor economice, transmit AFP și EFE.

    Economic

    Șomaj după expirarea contractului pe perioadă determinată. Cine are dreptul la indemnizație
    Expirarea unui contract individual de muncă pe perioadă determinată nu înseamnă automat pierderea oricărei forme de protecție socială.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Un nou bloc ANL la Salonta: 24 de apartamente pentru tineri aprobate de Ministerul Dezvoltării
    Ministerul Dezvoltării a aprobat construirea unui nou bloc ANL în municipiul Salonta, cu 24 de apartamente destinate tinerilor.

    BIHON CAO

    CAO lansează un portal digital pentru depunerea, preluarea și emiterea documentațiilor pentru avize și contracte

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Primărie nouă la Petreu: investiție de 7 milioane de lei după incendiul de anul trecut
    În comuna Petreu se află în derulare un proiect menit să aducă bucurie atât angajaților, cât și locuitorilor, după evenimentul produs anul trecut.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Insistența se plătește. Un hoț de buzunare va sta 4 ani în închisoare pentru 3 furturi în 8 zile
    Robert Orgovan, un recidivist în vârstă de 52 de ani, din Marghita, care a comis în Oradea majoritatea furturilor pentru care a ajuns de-a lungul timpului în spatele gratiilor, dar și în urmărire națională, și-a trecut în „palmares” o nouă condamnare.

    Economic

    Parlamentul pregătește reguli dure pentru firmele care angajează persoane cu dizabilități
    Unitățile protejate autorizate ar putea funcționa după reguli mult mai stricte, dacă un proiect legislativ depus recent la Senat va fi adoptat de Parlament.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X