TOP 10 sportivi la CSȘ LPS Bihorul Oradea în 2018

De Gavril Nutiu
Alex George Creț, cel mai bun sportiv al LPS Bihorul, pe locul 1 la Campionatul Balcanic de cadeți
Alex George Creț, cel mai bun sportiv al LPS Bihorul, pe locul 1 la Campionatul Balcanic de cadeți - © FOTO: EJU
Clasamentul celor mai buni zece sportivi al CSȘ LPS Bihorul în anul 2018 se prezintă astfel:

1. ALEX GEORGE CREȚ, judo (81 kg), antrenor Emil Morar
Rezultate înregistrate:
Locul 3 la individual la CE de cadeți U 18 ani (Sarajevo)
Locul 3 cu echipa României la CE de cadeți (Sarajevo)
Locul 1 la turneul de Cupă Europeană de cadeți de la Cluj-Napoca
Locul 3 la turneul de Cupă Europeană de cadeți de la Bielsko Biala (Polonia)
Locul 3 la turneul de Cupă Africană de cadeți de la Tunis (Tunisia)
Locurile 1 la Campionatul Balcanic de cadeți (Bihac, Bosnia Herțegovina), la individual, respectiv cu echipa României
Locul 1 la turneul internațional de cadeți „Oleg Crețu” (Chișinău, Republica Moldova)
Locurile 1 la CN de cadeți la individual, respectiv pe echipe
Locul 1 la CN de Ne Waza cadeți, la individual
Locurile 3 la CN de juniori (U 21 ani), la individual, respectiv pe echipe
Locul 3 la CN de Ne Waza juniori la individual
Locurile 5 la CN de seniori la individual, respectiv pe echipe
Locul 5 la turneul de Cupă Europeană de cadeți de la Zagreb (Croația)
Locurile 9 la turneele de Cupă Europeană de cadeți de la Follonica (Italia) și Berlin (Germania)
A participat la CM de juniori (Nassau – Bahamas) și CE de juniori (Sofia – Bulgaria)
Component al lotului național de cadeți și al Centrului național olimpic pentru tineret

2. ADRIAN OLARU, judo (66 kg), antrenor Emil Morar
Rezultate înregistrate:
Locul 1 la Campionatul Balcanic de juniori U 21 de ani (Sibiu) la individual
Locul 1 la Cupa României (Iași) la seniori
Locul 1 la CN de tineret U 23 de ani (Pitești) la individual
Locul 1 la CN de juniori (Focșani) la individual
Locul 3 la CN de tineret (Drobeta Turnu Severin) pe echipe
Locul 3 la CN de juniori (Deva) pe echipe
Locul 5 la CN de seniori (Deva) pe echipe
Locurile 7 la turneul de Cupă Europeană de seniori de la Belgrad (Serbia), respectiv la turneul de Cupă Eruropeană de juniori de la Paks (Ungaria)
A participat la CE de juniori (Sofia – Bulgaria)
Component al lotului național de juniori

3. VLAD MARINĂU, baschet U 16 ani, antrenori Hidi Zoltan, Zoran Vranes
Rezultate înregistrate:
Locul 8 cu echipa României la Campionatul European U 16 ani (Macedonia)
Locul 2 cu echipa României la Campionatul Balcanic U 15 ani (București)
Component al loturilor naționale U 15 și U 16 ani

4. DAVID FODOR, judo, antrenor Emil Morar
5. BIANCA SUCIU, judo, antrenoare Olimpia Ianc
6. BOLDIS ROBERT, judo, antrenor Emil Morar
7. ALEXANDRU POPA, judo, antrenor Emil Morar
8. CIPRIAN MAIER, volei, antrenor Kovacs Zoltan
9. TUDOR BLAHUȚĂ, judo, antrenor Emil Morar
10. KIRALY BALINT, atletism, antrenor Benyi László
LUCA ABRUDAN, atletism, antreor Virgil Preda



0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici !