BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Sport local
„Să joace cu jucătorii actuali”

„Să joace cu jucătorii actuali”

la 5 January 2010 10:28
5 January 2010 10:28
Nicuşor Vaşadi afirmă că clubul orădean nu va face niciun transfer la echipa de handbal.
Scris de IM:BIHOR_ONLINE - Nicuşor Vaşadi afirmă că clubul orădean nu va face niciun transfer la echipa de handbal.

Trimite articolul

X

Handbaliştii orădeni se deplasează astăzi într-un cantonament de pregătiri centalizate, pe durata unei săptămâni, la Stâna de Vale. Antrenorul Sebastian Tudor va avea la dispoziţie întregul lot de jucători, urmând să pună accentul în această perioadă pe acumulările de ordin fizic.

„Pregătirea din perioada de iarnă este importantă pentru sezonul care urmează. Ne aşteaptă o jumătate de campionat dificilă, în care dorim să ne menţinem pe primul loc, fără să mai pierdem nici un meci. Obiectivul nostru îl constituie câştigarea seriei şi abordarea cu succes a meciurilor de baraj pentru promovarea în Liga Naţională. Pentru promovare, pe lângă lotul actual de jucători, ar trebui să ne întărim cu un număr de trei jucători mai experimentaţi”, ne-a declarat antrenorul CSM Oradea, Sebastian Tudor.

Obiectiv, promovarea

Directorul sportiv al CS Municipal, Nicuşor Vaşadi, nu pare însă dispus să mai facă transferuri pentru echipa de handbal. „Nu cred că este cazul să aducem alţi jucători la echipa de handbal. Să joace cu jucătorii care sunt acum în lot. Am insistat să se formeze un nucleu de jucători orădeni, care să crească în valoare pe lângă handbaliştii mai experimentaţi din lot, cu state de servicii în Liga Naţională. Antrenorul Sebastian Tudor a făcut o treabă foarte bună de altfel în acest sens. Echipa este pe un drum bun. Să joace în continuare la fel, chiar mai bine decât în prima parte a campionatului.

Ne-am dori să nu mai pierdem niciun meci în actuala ediţie de campionat, chiar dacă nu se mai pune problema pierderii primului loc”, a afirmat Vaşadi. Oficialul orădean admite însă că în cazul promovării în Liga Naţională, echipa va avea nevoie de întăriri.

„În acest sezon nu vom face alte transferuri. Voi urmări în această primăvară mai multe meciuri ale echipei Universitatea Craiova (lidera autoritară a Seriei C din Divizia A, n.r.), care va fi aproape sigur adversara noastră la barajul pentru promovare. Dacă vom reuşi să promovăm, ne vom ocupa abia atunci de transferuri şi de întărirea lotului de jucători. Băieţii trebuie să joace bine şi să promoveze, iar după aceea vom face transferuri”, a conchis directorul sportiv Nicuşor Vaşadi.

Gavril Nuţiu

 

Trimite articolul

X
Taguri:
echipa ,
joace ,
jucatori ,
Nicusor ,
transferuri ,
vasadi
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    FC Bihor

    Chindia Târgoviște a rămas fără antrenor principal după înfrângerea cu FC Bihor Oradea
    După al treilea eșec consecutiv suferit în play-off, 1-3 cu FC Bihor Oradea, oficialii clubului Chindia Târgoviște au anunțat încheierea colaborării cu antrenorul Ilie Poenaru.

    Educație

    GALERIE FOTO
    Tabără de educație prin artă, organizată la Oradea pentru elevi din mediul rural
    Zece elevi din Bihor au participat, timp de patru zile, la ateliere de poezie și desen, în cadrul unui proiect derulat de Rotary Club Oradea Art Nouveau.

    Educație

    GALERIE FOTO
    Premii importante pentru elevii bihoreni la Olimpiada Națională de Geografie
    Cei 10 elevi care au reprezentat județul Bihor la Olimpiada Națională de Geografie, desfășurată la Hunedoara în perioada 5-10 aprilie, au obținut peste 81 de puncte, clasând județul printre cele mai bune din țară.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON Sport local

    FOTO
    Crișul Sântandrei, Lotus Băile Felix și Bihorul Beiuș au câștigat meciurile jucate în Vinerea Mare
    Etapă fastă pentru echipele bihorene care activează în Liga 3, Seria 8. Toate trei au câștigat meciurile susținute vineri, 10 aprilie, fără să primească gol. Înaintea debutului meciurilor au fost ținute momente de reculegere în memoria fostului selecționer Mircea Lucescu.

    Cultură

    GALERIE FOTO
    Două evenimente la Drăgoteni, în Joia Mare: Festivalul-Concurs „Oul de Paști – Drăgoteni” şi „Gustul a două culturi”
    Satul Drăgoteni a primit „Specializarea Patrimoniu Cultural Imaterial” pentru organizarea festivalului.

    FC Bihor

    GALERIE FOTO
    Prestație consistentă în deplasare! FC Bihor Oradea a marcat de trei ori sub Turnul Chindiei!
    FC Bihor Oradea a reușit cel mai bun joc susținut în faza a doua a campionatului, a marcat de trei ori și s-a întors cu toate punctele de la Chindia Târgoviște, o contracandidată la locul de baraj.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X