BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
S-ar extinde dendro-parcul

S-ar extinde dendro-parcul

la 22 April 2010 06:25
22 April 2010 06:25
Dumitru Sim, şeful Biroului Turism, Cultură, Regenerare Urbană din cadrul Primăriei Oradea, a declarat ieri că e posibil ca săptămâna viitoare să se semneze cu Administraţia Fondului de Mediu din cadrul Ministerului Mediului contractul de finanţare pentru extinderea parcului dendrologic din şanţul Cetăţii Oradea şi dincolo de strada Griviţei, spre sud-est.
Scris de IM:BIHOR_ONLINE - Dumitru Sim, şeful Biroului Turism, Cultură, Regenerare Urbană din cadrul Primăriei Oradea, a declarat ieri că e posibil ca săptămâna viitoare să se semneze cu Administraţia Fondului de Mediu din cadrul Ministerului Mediului contractul de finanţare pentru extinderea parcului dendrologic din şanţul Cetăţii Oradea şi dincolo de strada Griviţei, spre sud-est.

Trimite articolul

X

E vorba de 1,6 milioane lei, dintr-un total de 2,16 milioane, diferenţa fiind acoperită de către Primăria Oradea.
Parcul dendrologic din şanţul Cetăţii Oradea a fost inaugurat în aprilie anul trecut, fiind al doilea din Oradea după cel din incinta campusului universitar.

C.C.

Trimite articolul

X
Taguri:
cetatea oradea ,
extindere ,
parcul dendrologic ,
primaria oradea
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    FC Bihor

    Chindia Târgoviște a rămas fără antrenor principal după înfrângerea cu FC Bihor Oradea
    După al treilea eșec consecutiv suferit în play-off, 1-3 cu FC Bihor Oradea, oficialii clubului Chindia Târgoviște au anunțat încheierea colaborării cu antrenorul Ilie Poenaru.

    Educație

    GALERIE FOTO
    Tabără de educație prin artă, organizată la Oradea pentru elevi din mediul rural
    Zece elevi din Bihor au participat, timp de patru zile, la ateliere de poezie și desen, în cadrul unui proiect derulat de Rotary Club Oradea Art Nouveau.

    Educație

    GALERIE FOTO
    Premii importante pentru elevii bihoreni la Olimpiada Națională de Geografie
    Cei 10 elevi care au reprezentat județul Bihor la Olimpiada Națională de Geografie, desfășurată la Hunedoara în perioada 5-10 aprilie, au obținut peste 81 de puncte, clasând județul printre cele mai bune din țară.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON Sport local

    FOTO
    Crișul Sântandrei, Lotus Băile Felix și Bihorul Beiuș au câștigat meciurile jucate în Vinerea Mare
    Etapă fastă pentru echipele bihorene care activează în Liga 3, Seria 8. Toate trei au câștigat meciurile susținute vineri, 10 aprilie, fără să primească gol. Înaintea debutului meciurilor au fost ținute momente de reculegere în memoria fostului selecționer Mircea Lucescu.

    Cultură

    GALERIE FOTO
    Două evenimente la Drăgoteni, în Joia Mare: Festivalul-Concurs „Oul de Paști – Drăgoteni” şi „Gustul a două culturi”
    Satul Drăgoteni a primit „Specializarea Patrimoniu Cultural Imaterial” pentru organizarea festivalului.

    FC Bihor

    GALERIE FOTO
    Prestație consistentă în deplasare! FC Bihor Oradea a marcat de trei ori sub Turnul Chindiei!
    FC Bihor Oradea a reușit cel mai bun joc susținut în faza a doua a campionatului, a marcat de trei ori și s-a întors cu toate punctele de la Chindia Târgoviște, o contracandidată la locul de baraj.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X