„Aceşti oameni sunt o minoritate care au reuşit să treacă peste prejudecăţi şi să înţeleagă mesajele mele. Faţă de 2008 numărul lor a crescut de trei ori, de la 500 de voturi în 2008 la 1.600 azi. Trendul e pozitiv şi încurajator”, a spus Vuşcan, care e, totuşi, dezamăgit de puţinele voturi pe care le-a primit în cartierul Ioşia. „Spre surprinderea mea, doar circa 150 de oameni au votat cu mine în zona Ioşia, la cele şapte secţii de vot din zona Transgex. E o surpriză neplacută având în vedere implicarea pe care am avut-o”, a spus Vuşcan, simţindu-se trădat de oamenii pentru care a declanşat în justiţie cu proces împotriva Primăriei.
1.600 de voturi PUER
Horea Vuşcan le mulţumeşte celor circa 1.600 de orădeni care au votat lista de consilieri locali ai PUER, compusă în mare parte din preşedinţi şi administratori de asociaţii de proprietari.
Trimite articolul
Xpowered by Surfing Waves
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Evenimentul rutier s-a produs în seara zilei de miercuri, 4 martie, în jurul orei 19:01
1
BIHON Ştirile judeţului Bihor
In weekend-ul 28 februarie – 1 martie la Bazinul Olimpic Ioan Alexandrescu din Oradea a avut loc a 14 a ediție a concursului de inot Cupa Benvenuti- – Memorial „Herman și Georgeta Schier”
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Cartea propune o discuție asupra destinului elitelor comuniste bihorene surprinse în momentul de cumpănă al anului 1989.
1
FC Bihor
În ultimele luni, în special pe rețelele de socializare a devenit o temă de discuție palmaresul FC Bihor Oradea. Agitația s-a manifestat în special înainte de importantele meciuri cu Metalul Buzău din decembrie și cel din februarie cu ASA Târgu Mureș, ambele câștigate de FC Bihor cu 2-1.
Citiți principiile noastre de moderare aici!